Voleybolda plan hazır 

banner37

Voleybolda plan hazır 
banner90
banner8

Ahmet OGAN

Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, voleybol ligleri 2021 sezon planlaması ile ilgili yaptığı açıklamada, voleybol liglerini 1-15 Şubat tarihleri arasında başlatmayı hedeflediklerini belirterek, amaçlarının sağlık ortamlarda voleybol oynatmak olduğunu vurguladı.  

Protokol imzalanacak


Voleybol liglerinin başlatılabilmesi için Sağlık Bakanlığı ile protokol konusunda daha önce anlaştıklarını belirten Kaya, son günlerde covid-19 vakalarının artmasıyla protokolün imzalanmadığına işaret etti. Kaya, Sağlık Bakanlığı ile imzalanacak olan protokolle de liglerin yeniden oynatılacağına inandığını kaydetti.  

banner134
Sağlıklı ortamlarda oynatacağız


Kaya, voleybolda 2021 sezonu liglerin oynatılması yönündeki kararı daha önce aldıklarını belirterek, vakaların azalacağına ve aşının da gelmesiyle covid-19 belasından kurtulacaklarına olan inancını belirtti. Hedeflerinin ligleri oynatmak olduğunun altını çizen Kaya, turnuva düzenlemeyi düşünmediklerini kaydetti.


Genel olarak yıl içerisinde ligleri başlatıp bitirebileceklerini, zaman sıkıntımız yok diyen Kaya, maçları seyircisiz olarak başlatıp, gidişata göre yeniden değerlendirme yapıp karar alabileceklerini ifade etti. Kaya “voleybolu sağlıklı ortamlarda oynatmak istiyoruz” dedi.

10-12 günde bir testler yapılacak


PCR testlerin yapılmasına özen gösterileceğini, en az 10-12 günde bir testlerin yapılacağını, değişen şartlara göre süreler farklı olabileceğinden bahseden Kaya, yapılan testler federasyonumuza ulaştırılacağı, olası bir pozitif vaka çıkması durumunda yine tüm voleybol kesimlerine PCR testleri yapılacağını söyledi.


Spor salonları kendilerine ait olduğu için Spor Dairesi’nin de tesislerin hijyen ve temizlik görevini yapması gerektiğini belirten başkan Enver Kaya, kapılarda güvenlik görevlisi ısı ölçerle ve maske kontrolü de yaparak hazır bulunacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75