banner6

Vücutcular ilgi bekliyor

banner37

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu'na bağlı sporcu Mustafa Behlül, federasyonun ayrımcılık yaptığını ve gerekli ilgiyi göstermediğini iddia etti. Federasyon Başkanı Ali Dahlameroğlu ise bu iddiaları yalanlayarak, "Bizim kimseye ayrımcılık yapmak gibi bir lüksümüz yoktur" dedi

Vücutcular ilgi bekliyor
banner99

Behlül: Yok sayıldım


Behlül, İtalya’da geçtiğimiz ay yapılan “Wabba word Cup Over Atl BB”de başarılı olan sporcuların bazıları gerekli desteği gördüğü, bazılarına ise üvey evlat muamelesi yapıldığı iddia edildi.


Şampiyonada şampiyon olan sporcular federasyon önderliğinde devlet yetkililerine ziyaretlere götürülürken, üçüncülük kupası ile İtalya’da kürsüye çıkma başarısı gösteren Behlül bu ziyaretlerde yer almamasına isyan etti.

 

“Federasyon bizi kucaklamıyor”


Uluslararası şampiyonalara katılırken, kendi olanaklarını zorlayarak ve çok çalışarak katıldığını söyleyen Mustafa Behlül “Yaşadıklarım karşısında Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu, sporcularını ve antrenörlerini kucaklamayı başaramıyor. Anlamadığım bir şekilde ayrımcılık yapıyor" dedi.

 

Dahlameroğlu: Ayrımcılık yapma lüksümüz yok


KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, federasyon olarak tüm sporcuları her zaman kucakladıklarını ve kimseye ayrıcalık yapma gibi bir lükslerinin olmadığını söyledi.

 

"Gerekli incelemeler yapılacaktır"


Behlül'ün bu tutum içerisine girmesini son derece yanlış bulduğunu söyleyen Dahlameroğlu, "Sporcunun bahsettiği ziyarette randevu bizim tarafımızdan değil, sporcular tarafından ayarlandı ve bizim de orada bulunmamız istendi. Biz de seve seve gittik. Bu sporcunun neden böyle bir açıklama yaptığı konusunda gerekli incelemeler yapılacaktır ve tüm şeffaflığı ile her şey açıklanacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 12:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104