Vudalı, dert yandı

banner37

KKTC Engelliler Federasyonu Başkanı Ruhsar Vudalı, 4 Temmuz 2019’da başkanlık görevini aldıktan sonra çalışmalarına tam gaz devam eden federasyonun, Mart 2020 den itibaren Covid-19 nedeni ile hazırlıkların sekteye uğramasına karşın ara vermeden online toplantılarla federasyonun aktif halde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi

banner87
Vudalı, dert yandı
banner90
banner8

Can İPCİOĞLU

“Gelecek sezon Süper Lig’de mücadele etmeliyiz”


KKTC Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın Türkiye Birinci Lig’de bitimine üç hafta kala şampiyonluğunu ilan ettiğini ve Süper Lige yükselmeyi garantilediği sırada müsabakaların Koronavirüs nedeni ile ara verildiğini kaydetti. 11 takımın mücadele ettiği ligde oynadıkları 19 maçın hepsini kazandıklarını ve bitime üç hafta kala karşılaşmaların durduğunu belirten Vudalı, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu yetkilileri ile ligin seyrini devamlı konuştuklarını ve gelecek sezon Süper Ligde oynamaları gerektiğini vurguladı. Genel kanının ligin oynanmaması şeklinde olduğunu ifade eden Vudalı, fakat kendilerinin çok büyük özveriler yaparak ve büyük maddi masraflar yaparak katıldıkları deplasmanlı ligde elde ettikleri başarının taçlandırılmasını istediklerini ve aksini kabul etmeyeceklerini Türkiye’deki yetkililere ilettiğini vurguladı.


Türkiye’de ülkemizi temsil eden tek takım olduklarını ve özellikle hafta sonu deplasman için uçtukları zaman bilet fiyatlarının daha da artığını ifade eden Vudalı, bu yüzden ısrarla şampiyonluklarının tescilinin önemine vurgu yaptı.

“Sağduyulu karar bekliyoruz”


Türkiye Engelliler Federasyonu tarafından kendilerine 6 sorudan oluşan bir anket yaptırdığını ve görüşlerini aldığını vurgulayan Vudalı, bu konuda umutlarını koruduğunu söyledi. Sağduyulu bir karar beklediklerini ve endişelerinin olmadığını belirten Vudalı, geçtiğimiz hafta ülkemizde Başbakan Ersin Tatar başkanlığında toplanan spor federasyonlarının yaptığı görüşmeyi olumlu bulduğunu kaydetti.

“Futbola ayrıcalık yapılaması gerekiyor”


Ülkede 32 federasyon bulunduğunu ve toplantıya Futbol Federasyonu dışındaki diğer federasyonlarının katıldığını, katılmayan Futbol Federasyonu’nun ise nezaketsizlik yaptığını söyledi. Kendisinin futbolu seven ve izleyen bir kişi olduğunu bir dönem Çetinkaya’da kadınlar kolunda görev yaptığını da belirten Vudalı, “futbol en fazla ilgi çeken bir daldır bunu biliyoruz fakat hiçbir federasyona ayrıcalık yapılmaması veya başka federasyonları önemsemezlik yapılamaz” dedi. Yani futbol için popilizm yapılamayacağının bilinmesini isteyen, görüşmeye katılmayan Futbol Federasyonun tavrını benimsemediğini ifade eden Vudalı, “sonuçta hepimiz ülke sporuna hizmet ediyoruz” dedi.

“Bütçemiz yetersiz”


Bütçeleri konusunda açıklamalarda bulunan Vudalı, 250 bin lira olan bütçelerinin çok yetersiz olduğunu ve kendilerine destek olan şirketlerin desteği ile ayakta kalmaya çalıştıklarını ifade ederek, “sezon sonunda 620 bin liralık kendi bütçemize ulaşacağız” şeklinde konuştu. Takımlarının Türkiye’ye giderken 15 günde bir 1 takımın da ülkeye giriş yaptığını ve bir sezonda 11 takımın geldiğini, otellerde konakladıklarını ve ülke turizmine katkı sağlayan bir federasyon konumunda olduklarını kaydetti.


Federasyon olarak yan dallarda da faaliyet yaptıklarını söyleyen Vudalı, Darts ve Bocce gibi Atıcılık gibi branşlarda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, fiziki olarak çok yorucu bir spor dalı ile uğraştıklarını ve birçok konuda başarılı olduklarını ve asla okyanusta boğulmayacaklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75