Vudalı’dan istifa kararı!

banner37

Vudalı’dan istifa kararı!
banner99

KKTC Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ruhsar Vudalı sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile başkanlık görevinden ayrıldığını duyurdu. Vudalı şu sözlere yer verdi:


“Görev süremde maddi, manevi destek olan herkese, KKTC Tekerlekli Sandalye Basketbol T akımı oyuncuları ve antrenörüne, yönetim kurulu arkadaşlarıma, kızkardeşime , anneme, babama ,

en büyük desteğim Hasan Taçoy’a, sürekli ilgilerinden Tufan Erhürman, Mehmet Harmancı, Teberrüken Uluçay, İbrahim Benter, Mustafa Gökmen, Sertaç Bozatlı, Kemal Deniz Dana, Rana Hastunç, Gülnar Kansel’e, görsel ve sözlü basında yer veren spor yazarlarına, UKÜ - Levent Atıcılık Kulübü’ne, LTB Engellemeyen Lefkoşa Birimi’ne sonsuz teşekkürler.


banner134
Pandemi öncesi sezonun 796 bin TL harcamayla kapandığını Spor Dairesi’ne raporlamıştım. Daire yönetim kurulu tarafından KKTC Engelliler Spor Federasyonu’na 2021 yılı için ödenecek katkının 350 bin TL olacağını basından öğrendim bu miktarla devam edebilmem imkansızdır.


Ülkemizde özel sektör ekonomik sıkıntılarla boğuşurken 23 aylık görev süremdeki gibi bağışlarla yürütecek şans olmadığından, devlet eliyle sürdürülebilir bir yapı sağlanamadığından ve geçmiş yıllarda sponsorla yapılan faaliyetleri ilk kez sponsorsuz başaran ve son zamanlarda motivasyonumu yüksek tutabileceğim bir çalışma ortamı olmayacağına karar verdiğimden ve 2 eski transfer oyuncunun saygısız davranışlarından KKTC Engelliler Spor Federasyonu yönetim kurulu görevimden ayrılıyorum.


Yönetim kurulu olarak 1. Lig’de 5. olarak devraldığımız KKTC Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oynadığı 19 maçta hiç yenilgi almadan Süper Lig’e yükseltmiştir, çabalarımızdan dolayı federasyonun banka hesaplarında iyi bir miktar parası bulunmaktadır, oyun için gerekli toplar ve tekerlekli sandalye tamir malzemeleri Kıbrıs’ta bulunmadığından Türkiye’den getirtilmiştir, harap fare yuvası halindeki federasyon binasının tadilatı can dostum Çimen Aka - Quantum Realty tarafından yapılmış ve bağışlarla iç mobilyalar alınmıştır. Umarım yönetim kurulu olarak merhum Mustafa Çelik’in ruhunu biraz rahat ettirebilmişizdir.”

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75