WRC heyecanı

banner37

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun 11’inci ayağı, Marmaris merkezli Muğla ve civarında geçilen etaplarla devam ediyor

banner87
WRC heyecanı
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ (Muğla/Türkiye)

Binlerce turistin akın ettiği Marmaris şehir içi özel seyirci etabıyla başlayan rallide toplam 49 ekip start aldı. İlk uzun gün olan cuma günü İçmeler, Çetibeli ve Ula etapları ikişer kez geçildi. Dün ise Yeşilbelde, Datça ve Kızlan etapları ikişer kez geçildi. Şampiyonluk mücadelesi veren Ogier, Neuville ve Tanak nefesler tutarak izlendi. Bu üçlüden ilk sorun yaşayan isim Tanak’dı. Zaman kaybeden Estonyalı gerilere düştü. Daha sonra yoldan çıkan isim Neuville oldu. Ogier ve takım arkadaşı Lappi ilk iki sırayı ele geçirmeyi başardı.

Manyera-Çerkez ikilisi TRŞ’de ikinci sırada yer aldı


Türkiye Ralli Şampiyonası’na (TRŞ) da puan veren rallide perşembe ve cuma gününün ardından TRŞ etapları tamamlandı. Ekiplerimizden Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi bu zorlu rallide ikinci sırada etapları tamamlamayı başardı. Diğer ekibimiz Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez ikilisi cuma gününün ilk bölümünü başarılı bir şekilde tamamlayıp servise girdi. Serviste mekanikerlerin teknik bir hatası sonucu servisten çıkmasına rağmen büyük bir şanssızlıkla yarışa devam edemedi.


Tüm etaplarda yüzlerce Kıbrıslı Türk seyircilerin de olduğu rallinin son günü olan bugün ise İçmeler'de yer alan Marmaris etabı ile Gökçe ve Çiçekli etaplarında ter dökecek sürücüler, saat 14.15'ten itibaren Asparan'daki finiş podyumundaki kapanış seremonisi ve ödül töreniyle ralliyi noktalayacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75