banner6

Yağış’ın dramı

banner37

Yağış’ın dramı
banner151 banner143

Şükrü BURAĞANFutbolda sözleşmelerin olmayışı nedeni ile futbolcuların yaşadıkları birtakım mağduriyetler zaman zaman çeşitli olumsuz örnekleri ortaya çıkarırken, bunlar arasında en dramatik olanı Yağış Gençay’ın durumu oluyor.

29 yaşındaki oyuncu, 21 yaşında transfer olduğu Küçük Kaymaklı ile sorunlar yaşaması nedeni ile 8 yıldan beridir kulübün inisiyatifine göre hareket etmek durumunda kalırken, serbest transfer hakkı da kazanamıyor. 

Serbest transfer hakkı da kazanamıyorGenç yaşında golcü özellikleri nedeni ile Gönyeli’den ayrılarak K. Kaymaklı’ya transfer olan Yağış Gençay, bir süre sonra kulübü ile bir takım sorunlar yaşamaya başlar.


Oyuncu kulübün aldığı fedakarlık yapılması yönündeki karar karşısında anlaşmasındaki bedeli isteyince gözden çıkarılır. 8 yıllık sürede Kaymaklı yönetimi ile yıldızı barışmadığı için 2 sezon hariç kadroda yer almaz ve başka takımlara kiralanır.


Hamitköy ve Gönyeli yanında uzun süre Düzkaya’da kiralık oynayan Yağış, 29 yaşına gelmesine rağmen kulübünde 3 yıl aralıksız forma giyme şansı bulamadığı için serbest transfer hakkı da kazanamıyor.
 

Kaymaklı’da 9’uncu sezonu ancak Düzkaya’da daha fazla oynadıYağış Gençay 9’uncu sezonuna gireceği K. Kaymaklı’da forma giydiği maç sayısı oldukça az olurken, ayrılma imkanına da sahip olamıyor. Bonservisi 8 sezondur Küçük Kaymaklı’da bulunan Yağış bunların 4 sezonunu Düzkaya, 1 sezonunu Hamitköy, 1 sezonunu da Gönyeli’de kiralık tamamladı. Yağış, yaşadığı durum ile futbolumuzda açık olan bir yaranın da en dikkat örneği olarak durmaya devam ediyor.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104