Yarış özlemi sona eriyor

banner37

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği “2020 Offroad Ralli-Raid Şampiyonası”  bu hafta sonu yapılacak “Afrodisia Cyprus Offroad Rally-Raid 2020” yarışı ile devam ediyor. Pandemi şartlarına göre hazırlanmış kısa Afrodisia cuma günü başlayacak, cumartesi günü sona erecek

Yarış özlemi sona eriyor
banner90
banner99

Çağın ÖZILGAZ

Ağustos ayı sonunda artan yerel vakalar sebebiyle, Sağlık Üst Kurulu’nun tavsiyesi ve Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda Eylül ayında yapılması planlanan “Baja North Cyprus 2020” yarışı ertelenmişti. Daha sonra yapılan açıklama ile motorsporları etkinliklerinin 15 Ekim 2020 itibarıyla, gerekli hijyen tedbirleri alınarak başlayabileceği duyurulmuştu. Böylece, KKTC Offroad Ralli-Raid Şampiyonası organizatörü olan Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF), daha önceden açıklanan takviminde, 23-24 Ekim 2020 tarihleri arasında yer alan “Afrodisia 2020” yarışını gerçekleştirme kararı aldı. Ayrıca ertelenen “Baja North Cyprus 2020” yarışının da Kasım ayında yapılacağı açıklandı.

Akdeniz bölgesinde yarışacaklar


banner134
Yarışın kayıt işlemleri dün tamamlandı. Yarışın formatı gereği parkurun gizli tutulduğu organizasyonda ekipler start anında alacakları yol notlarına göre yarışacaklar. Pandemi nedeniyle kısaltılan Afrodisia 2020 yarışında ekipler yarın Soydan Petrol önünden start alıp Akdeniz bölgesinde, hem gündüz, hem de gece 2 uzun açık etap geçecekler.


Geceyi Lapta Gençlik Kampında geçirecek olan ekipler ertesi günün ilk ışıklarıyla beraber yine Akdeniz bölgesinde 4 uzun kapalı etap geçecekler ve yine Soydan Petrol önünde finiş görecekler. 2 katsayı üzerinden şampiyonaya puan verecek olan yarışın ralli, raid ve macera kategorilerinde yapılacağı duyurulurken, Ralli ekipleri zaman karşı, raid ekipleri verilen ortalama sürate göre yol notu ile ve macera ekipleri verilen ortalama sürate göre navigasyon ile yarışacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75