Yasin: Herkes futbolu çok özledi

banner37

Dünya ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tehlikesi nedeniyle tüm spor faaliyetleri dururken futbol kamuoyundan yaşanan süreçle ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Yasin: Herkes futbolu çok özledi
banner8

Levent TEZEL

Süper Lig’e ara verilen 22. Hafta itibarıyla liderliğini puan farkıyla sürdüren Mağusa Türk Gücü’nün tecrübeli Kaptanı Yasin Kurt yaptığı değerlendirmede sezonun tamamlanmasının yarışın adil olması açısından gereken bir durum olduğunu söyledi.


Bu konuda yetkililerin kararını bekleyeceklerini belirten tecrübeli futbolcu, ilerleyen süreçte futbolcular olarak kendilerinin de kulübe yardımcı olma adına ellerini taşın altına koyacaklarını söyledi. Yabancı oyuncunun ülke futboluna yararlı olduğuna inandığını kaydeden Yasin, yabancı oyuncu kalksın diyenlere seslenerek bu süreçte futbolcu sözleşmelerin de hayata geçip geçmeyeceğini sordu. Takım arkadaşlarının tümünün futbolu çok özlediğini dile getiren Yasin, takım olarak 2-3 hafta gibi kısa bir sürede maç yapacak duruma gelebileceklerini de sözlerine ekledi.


banner134
 

Sağlık şartları uygun olursa bu işin normali sezonun tamamlanmasıdır


Mağusa Türk Gücü Kaptanı Yasin Kurt şöyle konuştu; “Biz kulüp olarak, takım olarak sezonun tamamlanması taraftarıyız. Bu işin normali sezonun bir şekilde tamamlanmasıdır. Mutlaka bu noktada sağlık şartlarının uygun olması büyük önem taşımaktadır. Sağlık Kurulu’nun vereceği karar ne olacak? Yetkililerimiz ne derse onu yapacağız. Benim düşüncem gereken sağlık şartlarının tamamlanması ile beraber gerekirse gündüz, gerekirse gece oynayarak sezonun tamamlanmasıdır. Ben bunu 12 puan önde olan bir takımın kaptanı olarak söylemiyorum. 1 puan önde olsak bile yine maçların oynanması gerektiğini söylerdim. Ayrıca kupada da yarı finaldeyiz. Kupa maçları da oynanmalıdır. Futbolcular Derneği’nde bu konuda farklı fikirler de var. Ben adil olması açısından sezonun tamamlanmasının gerekli olduğunu düşünüyorum.”

Futbolcular olarak biz de elimizi taşın altına koyacağız


“Bu noktada konuşmamız gereken sadece bu sezon değil bazı ekonomik sıkıntıların yaşanması olası olan önümüzdeki sezonun da değerlendirilmesi gerekmektedir. Bizler futbolcular olarak kulübümüze yardımcı olma adına elimizi taşın altına koyup mutlaka maddi fedakârlıklar yapacağız. Ancak yabancı oyuncu kalksın diye düşünenlere de seslenmek istiyorum. Bunun ardından futbolcu sözleşmeleri gelecek mi? Ki ben bunu Mağusa Türk Gücü kaptanı olarak ödemelerini günü gününe düzgün alan bir futbolcu olarak talep ediyorum. Kimse bu noktada farklı yorumlar yapmasın. Takım arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Herkes futbolu çok özledi. Maçlar oynanacak desinler, gereken sağlık şartları oluşturulsun bizler 2-3 hafta içerisinde maç yapmaya hazır oluruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75