banner6

Yeni lider MSA

banner37

Voleybol Büyük Erkekler Ligi’nde Mağusa Spor Akademisi (MSA), Vakıflar’ı yenerek liderlik koltuğuna oturdu

Yeni lider MSA
banner150 banner150 banner151 banner143

Ahmet OGAN

KKTC Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Büyük Kadınlar ve Erkekler Ligi’nde oynanan maçlarda üçüncü devre tamamlandı. Kadınlarda Doğu Akdeniz Üniversitesi liderliğini sürdürürken, erkeklerde ise Mağusa Spor Akademisi (MSA) liderlik koltuğunun yeni sahibi oldu.

Kadınlarda DAÜ yenilgisiz lider


Büyük Kadınlar Ligi’nde sekizinci haftada tek maç oynandı. Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda lider Doğu Akdeniz Ünüversitesi ile Karpaz Gate Marina karşı karşıya geldi.


Karşılaşmanın 3 setlik mücadele sonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi rakibi Karpaz Gate Marina’yı set vermeden 3-0 mağlup ederek yenilgisiz liderliğini sürdürdü. Sekizinci hafta sonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 15 puanla yenilgisiz liderliğini sürdürdü.

Erkeklerde Mağusa Spor Akademisi liderlik koltuğuna oturdu


Büyük Erkekler Ligi’nde sekizinci haftada iki maç oynandı. Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yenilgisiz lider Vakıflar ile Mağusa Spor Akademisi karşı karşıya geldi. Gecenin en önemli mücadelesi büyük bir çekişmeye sahne oldu. Karşılaşmada ilk seti 25-16 kazanan Mağusa Spor Akademisi oldu. İkinci sette toparlanan Vakıflar, seti 25-15 kazarak durumu eşitledi. Üçüncü sette de üstünlüğü elinde bulunduran Vakıflar, seti 25-14 kazanarak öne geçti. Dördüncü sete iyi başlayan ve üstünlüğünü setin sonuna taşımayı başaran Mağusa Spor Akademisi seti 25-19 kazanarak eşitliği yakaladı. Çekişmeli geçen Tae Berak setinde 8-3 önde olan Vakıflar bu üstünlüğünü setin sonuna taşıyamadı. Sette son bölümde toparlanan ve rakibine göre daha az hata yapan Mağusa Spor Akademisi geri dönüş yaparak setten 15-12 galip ayrılan taraf olurken, maçı 3-2 kazanmayı başarmasının yanında Vakıflar’a ligdeki ilk mağlubiyeti tatırırken liderlik koltuğundan da indirmeyi başardı.


Gecenin diğer karşılaşmasında ise Gazimağusa Lalal Mustafa Paşa Spor Salonu’nda Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Karpaz Gate Marina karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 3 setlik mücadele sonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi rakibi Karpaz Gate Marina’yı set vermeden 3-0 mağlup ederek ligdeki iddiasını sürdürdü.


Sekizinci (3.devre) hafta sonunda Mağusa Spor Akademisi 18 puanla liderliğe yükseldi.

Maç Programı:

29 Aralık Çarşamba:

Büyük Kadınlar:

Doğu Akdeniz Üniversitesi- Vakıflar

Büyük Erkekler:

Vakıflar-Doğu Akdeniz Üniversitesi

Mağusa Spor Akademisi-Karpaz Gate Marina

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 15:16
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110