banner6

Yeni yılın ilk derbisi

banner37

Yeni yılın ilk derbisi
banner99

Can İPCİOĞLU

Futbolda ligin ikinci yarısı bu hafta sonu oynanacak karşılaşmalar ile başlıyor. AKSA Süper Ligi’nin ikinci devrenin ilk derbisi Yonpaş Dumlupınar ile Mağusa Türk Gücü arasında 30 Ocak Pazar günü oynanacak. Karşılaşma öncesinde her iki takımın teknik direktörleri maç ile ilgili ve devre arasını nasıl geçirdiklerine dair bilgilerini aktardılar.

Devecioğlu: Verimli bir dönem geçirdik


Yonpaş Dumlupınar Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, transfer dönemini sessiz geçirdiklerini, sadece Yeniboğaziçi’nden Mert’i geri aldıklarını söyleyerek, devre arası kamp dönemini verimli ve yararlı bulduğunu ifade etti. Kampın çok iyi gittiğini ve üç hazırlık karşılaşması yapma fırsatı bulduklarını belirten Devecioğlu, genel anlamda oyuncularının durumundan memnun olduğunu söyledi.

“Bu maça çok önem veriyoruz”


Devecioğlu, ikinci devreye çok önemli gördükleri Mağusa Türk Gücü maçı ile başlayacaklarını ve bu maça 5 idman yaparak hazırlanacaklarını söyledi.


Dumlupınar olarak ligde ne kadar üst sıraya yerleşebilirlerse o kadar çaba içerisinde olacaklarını kupada ise gidebildikleri yere kadar gitmek istediklerini belirterek Türk Gücü maçında güzel bir oyun ve ardından galibiyet gelirse çok iyi olur şeklinde konuştu.

Oraloğlu: İddialı ve hazırız


AKSA Süper Ligi’nin ilk devresini 29 puanla lider olarak tamamlayan Mağusa Türk Gücü’nde Teknik Direktör Ali Oraloğlu, güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini ve bu sürede 2 hazırlık maçı oynadıklarını ifade etti.


Kamp sırasında sürekli idman yaptıklarını ve bu çalışmalar esnasında oyuncularının arzu ve isteklerinden memnun kaldığını belirten Oraloğlu, vatani görevlerini tamamlaysan Şenol Şoför ve Mehmet Erol’un da artık eksiksiz olarak antrenmanlara çıkmaya başladığını söyleyerek, tam kadro ile idman yaptıklarını kaydetti.

“Pote’nin kariyeri tartışılmaz”


Oraloğlu, amaçların ligde şampiyonluğu yakalamak olduğunu belirterek, transfer döneminde kadrolarına Pote’yi dahil ettiklerini ifade etti ve bu oyuncunun kariyerinin tartışılmaz olduğunu söyledi.


Pote’nin Türkiye’de iki kez Güney Kıbrıs’ta ise bir kez gol krallığı yaşadığını söyleyerek çok mütevazi ve iyi biri olduğunu idmanlarda da profesyonelce çalıştığını dillendirdi.


Oraloğlu, Pote’nin tecrübesi üst düzeyde ve takım arkadaşlarına iyi örnek oluyor diyerek onu televizyondan izleyen genç oyuncuların şimdi onunla idman yaptığını maç oynadığını belirterek, ondan çok şeyler öğreneceklerdir dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104