Yeniboğaziçi Akademi, gelişim gösterdi

banner37

Yeniboğaziçi Spor Kulübü, altyapılardaki düzenli ve sistemli çalışmaların ardından gelişim göstermeye başladı

Yeniboğaziçi Akademi, gelişim gösterdi
banner99

Ahmet OGAN

Kulübün geleceği adına futbolcu altyapılarının kalıcı olması için girişimlerini sürdüren Yeniboğaziçi’nde altyapılar verimli ve sistemli bir şekilde çalışmalarına devam ederken, devamlılığın sağlanması ile birlikte gelişim göstermeye başlaması başkan Mehmet Fahlioğulları ve yönetimi mutlu ediyor.


Yeniboğaziçi’nde altyapılarda görev yapan Vural Köseoğlu ve Adem Ertem yönetiminde düzenli, verimli ve sistemli bir şekilde çalışmaların devamlılığı sağlanması adına gelişim gösteriyor.

Köseoğlu: Kazanmak değil öğrenerek gelişmek önemli


Yeniboğaziçi Akademi’de Antrenör Vural Köseoğlu, altyapıların temel ve gelişim eğitimleri süreçlerinde (8-9 / 10-12 ve 12-15 yaş) şampiyon takım, şampiyon futbolcu, kazanan takım, kazanan oyuncu yaratmak ve oluşturmak peşinde olmadıklarını ifade etti.


Köseoğlu, altyapılarda belirtilen söz konusu eğitim süreçlerinde ve yaş dönemlerinde uğraştığı işe göre işin gereğini doğru çalışarak, kendini geliştirmeyi, öğrenmeyi sağlamak peşinde olunması gerektiğini belirterek çocuklar doğru ve amaca göre çalışarak iyi ve güzel şeyleri bu yaş ve eğitim süreçlerinde öğreneceklerinin altını çizdi. Kazanmayı tek amaç olarak öğrenen çocuklar sadece kazanmak için gerekenleri öğrenmenin peşine düştüklerini belirten Köseoğlu, kazanmayı sağlayan şeylerin bir süre sonra onların hala kazanıyor olmaları için yetmeyeceği gibi bu durumda yeni ve farklı şeylerin peşinde olmaları için çok geç kalınmış olma ihtimalinin yüksek olacağına vurgu yaptı.

“Anlayış değişmeli”


banner134
Çocuklarda 8 ile 15 yaşlarına kadar asıl öğretilmesi ve öğrenmeleri gereken şey futbola dair sürekli yeni farklı şeyleri öğrenmenin peşinde olmaları, beceriye dönüştürmeleri ve bir yaşam biçimi olarak görülmesi gerektiğini belirten Köseoğlu, kazanmak için öğrenmeleri değil, gelişmek için sürekli öğrenmeleri ile birlikte üzerine inşa edilen altyapı eğitimleri, ideal altyapı eğitimi felsefesi ve anlayışı olması gerektiğinin altını çizerek altyapılardaki anlayışın değişmesi gerektiğini söyledi.

“Slogana destek verdik”


Köseoğlu, Yeniboğaziçi futbol akademisi olarak 2009 yılında başlatmış olduğumuz altyapı çalışmalarımız ile birlikte ortaya koyduğumuz slogan, "Sizi buraya getiren yeteneğinizdir, burada tutacak olan karakterinizdir" sloganına destek vermeye özen gösterdiklerini, göstermeye de devam edeceklerini belirterek kararlılıklarını ortaya koydu.  

“Sistem A Takıma özgü”


Yeniboğaziçi Akademi, 2009 yılında 9 kişilik ilkokul birinci sınıf öğrencileri, 2004 doğumlulardan oluşan 6 yaş grubu ile hayata geçtiğini hatırlatan Köseoğlu, alt yapı çalışmalarında çocuklara küçük yaş gruplarında daha çok futbolu sevdirmeyi, hocalarına, arkadaşlarına nasıl davranmaları gerektigini ve futbolun hayatlarında önemli bir unsur haline getirmeye çalıştıklarını belirtti.


Üst yaşlarda ise futbolun temel kurallarını öğreterek, sahada her türlü antrenman çeşitlerini hem uygulamalı hem görsel olarak onlara vermeye özen göstererek onların ülke futbolunda yerlerini almalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden Köseoğlu, üst yaş grubundaki yetenekli oyunculara sahada uygulamalı olarak savunma, hücum varyasyonları öğretmeye çalıştıklarını belirterek, çalışmaların A takımın oynadığı sisteme özgü olduğunu söyledi.

Altyapı Kadroları


2009 yılında kurulan Yeniboğaziçi Akademi’nin 11 yıllık süreç içerisinde büyüyerek gelişim gösterdiğini, 5 eğitmenle birlikte yola devam ettiklerini belirten Köseoğlu, Akademi çatısı altında 2015 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2004 doğumlu yaş grubuna kadar akademi bünyesinde öğrencileri olduğunu ifade ederek şu an 7 farklı grupta toplamda 100 sporcuları olduğunun ve düzenli bir şekilde futbol eğitimi aldıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75