banner6

Yeniboğaziçi yönetimi çözüm bekliyor!

banner37

Yeniboğaziçi yönetimi çözüm bekliyor!
banner99

Ahmet OGAN


Yeniboğaziçi yönetimi Osman Ergün Mehmet Stadı’nda var olan sıkıntıların aşılması ve çözüme kavuşturulmasını bekliyor. Konuyla ilgili Yeniboğaziçi Genel Sekreteri Zübeyir Ercen basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.


Ercen, tesislerle ilgili sıkıntıları olduğunu, sıkıntıların çözümlenmesi noktasında Spor Dairesi’nin devreye girmesi gerektiğinin altını çizerek, bugüne kadar sonuç alınamadığından dolayı sorumlu kişilere tepki gösterdi.


Liglerin başlamasına az bir süre kalarak yeni çimlendirilen alanın tellenmesi ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Ercen, özellikle telleme yapılmaması halinde evsahibi maçlarını başka stadlarda oynamayacaklarını Futbol Federasyonu’na bildirdiklerini belirtti.

“Sonuç alamıyoruz”


Tesislerimiz var olan sıkıntılar ve sorunları yetkili mercilere yazılı olarak bildirdiklerini belirten Ercen, uzun bir süredir görüşmelerin devam ettiklerini, ancak şuana kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını belirtti. Statlarının saha içindeki çimlendirilmiş alanın kendi imkanları tellendirilmesi gerektiğini direkleri kendi olanaklarımızla diktiklerini belirten Ercen, konuyu Spor Dairesi yetkililerine defalarca iletmelerine rağmen bu konuda herhangi bir sonuç alamadıklarını belirtti.

banner134

“Kullanılacak alanlar sağlık yönünden sıkıntılı”


Ercen, hakem soyunma odası, basın odası, tuvaletler ve kantinle ilgili de sağlık yönünden çok ciddi sıkıntıların olduğunu, bunlarla ilgili maliyet hesaplaması da yapılarak rapor hazırlamalarına rağmen sıkıntıların aşılması noktasında olumlu bir sonuç alamadıklarını belirtti.


Antrenman sahamızın üstünde yüksek gerilim hattı teklike yarattığını, ilgili mercilerle yapılan görüşmelerde de yine olumlu bir sonuç alınamadığını ifade eden Ercen, mevcut arazimizin yanında var olan arazilerin diğer kulüplere yapıldığı gibi bize de bu arazilerin yatırım amaçlı ve kalıcı gelir getirici şekilde kullandırılmasını talep etmelerine rağmen bunlarla ilgili de girişimin sonuçsuz kaldığını vurguladı.

Su problemi var”


Su sorunu olmasına rağmen sahanın çim zemini çok iyi olduğuna dikkat çeken Ercen, daha önce stada günlük 100 ton ihtiyacları olduğunu, şu an 25 tona düştüğünü söyleyerek bunun bir an önce düzeltilmesini istediklerini vurguladı. Eksik verilen su miktarını kendi olanaklarından veya Yeni Boğaziçi Belediyesi’nin katkısıyla sağladıklarına işaret eden Zübeyir Ercen, Osman Ergün Mehmet Stadı’nın ülkenin en iyi çim zeminlerinden olduğunu, bu zeminin kurumaması için gerekli yardımları beklediklerini söyledi.

Sentetik saha


Stadın batı tarafında bulunan sentetik saha çalışmasını da gündeme getiren Ercen, bu konuyla ilgili Planlama İnşaat ve Spor Dairesi’yle görüş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88