Y.Erenköy’de özlem son buldu

banner37

Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) İkinci Lig’de final maçını kazanarak BTM Birinci Lig’e yükselen Yeni Erenköy, şampiyon olarak zoru başardı

Y.Erenköy’de özlem son buldu
banner99

Ahmet OGAN

1.grupta oynadığı 10 maçtan 7 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet alarak, attığı 26 gol atan, kalesinde 2 gol gören Yeni Erenköy, topladığı 23 puanla en iyi ikinciler arasında en çok puan alarak grup aşamasını ikinci sırada tamamladı.


İkinci turdaki rakibi Karadeniz 61’i 2-1 mağlup ederek finale yükselen Yeni Erenköy, final maçında ise Gaziveren’i 5-1 faklı mağlup ederek şampiyon olma başarısı gösterdi.

banner134

Başarı grafiği


Grup aşamasında 6 gol atan genç futbolcu Ekrem Civisilli ile ilk kez golle tanışan Mehmet Biricik, 2.turda da attıkları gollerle takıma katkı sağlayan isimler oldu. Yeni Erenköy deneyimli futbolcusu Malik Sercan Gök, grupta atmış olduğu 8 golle gol kralı olurken, final maçında attığı golle de gol sayısını 9’a çıkararak takıma katkı sağlayan isimlerin başında geldi. Grup aşamasında 7 gol atan Barış Dağ finalde de 1 gol atarak gol sayısı 8 oluken, Ekrem Civisilli ise 6 gol attığı grup aşamasında 1 gol daha atarak gol sayısını 7’ye çıkardı.


Tugay Yavuz, Ersan Öztürk grup aşamasında 1’er gol atarken, finalde de attıkları 1’er golle de katkı koyan ismler oldu. Gurp aşamasında sadece 2 kez kaybeden Yeni Erenköy’de 2.tur ve finalde kaybetmeyerek şampiyon olarak zoru başarmanın multuluğu yaşanıyor.

Şeren: 40 yıllık özlem son buldu


Yeni Erenköy Antrenörü Cenk Şeren, sezon başından bugüne kadar geçen tam 9 ayllık uzun soluklu bir süreç yaşadıklarını, grup aşamasında başarı bir performans ortaya koyduklarını belirterek, aynı başarıyı play-off finallerinde de devam ettirdiklerini söyledi.


Lig maratonu içerisinde oyuncularının gerek antrenmanlara gösterdikleri ilgi, gerekse de maçlardaki konsantrasyon ve başarılı perfornmasnlarını sürdürmelerinden dolayı özellikle ikinci devrede güzel bir çıkış yakaladıklarını, takımımızın gücünü ortaya koyduğunu belirten Şeren, oynanmış olduğu çok önemli iki finalde de istedikleri sonuçları alarak arzuladıkları şampiyonluğu hak ederek kazandıklarını vurguladı.


Şeren, deneyimli ve genç futbolcuların uyumunun istenilen düzeyde olması başarının anahtarı olduğuna vurgu yaptı. Emeği geçen herkese çok teşekkür eden Şeren, 40 yıllık özlem Erenköy sevdalıları, taraftarlarımızın ve kendilerine inanmışlığı ile zaferi kazandıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75