Yeşilyurt: İzin verilirse, biz hazırız

banner37

Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tehlikesi nedeniyle duran spor faaliyetleri yavaş yavaş başlarken, spor kamuoyundan yaşanan süreç ve faaliyetlerin başlaması ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor

banner87
Yeşilyurt: İzin verilirse, biz hazırız
banner90
banner99

Ahmet OGAN
 

KKTC Su Sporları Federasyonu Başkanı Ender Yeşilyurt, iki aylık Covid-19 sürecinde yaşanan sıkıntılar ve yarım kalan müsabakalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yeşilyurt, Koronavirüs vakası görüldüğü ilk günlerde o hafta sonu (14-15 Mart) müsabakaların olduğunu, tebir amaçlı ertelemek zorunda kaldıklarını belirterek, yarım kalan organizasyonları erteleyen federasyonlar arasında ilk olduklarının altını çizdi.


O dönemden bugüne geçen iki aylık süreçte sporcuların havuzda antrenman yapamadıklarını belirten Yeşilyurt, sporcular evlerinde bireysel antrenmanlar yaparak günlerini geçirdiklerini söyledi.


Sosyal medya kullanılarak antrenörler önderliğinde sporculara bireysel antrenmanlar yaptırılarak yardımcı olduklarını ifade eden Yeşilyurt, açılım olması durumunda ise gerekli programlamın da yapıldığına vurgu yaptı.
 


Yeşilyurt, Spor Dairesi mevcut havuzun bakımı ve genel temizliğin yapıldığını,  kullanım için hiçbir sıkıntının olmadığını ve havuz kullanım hazır olduğunu söyledi.  

“Açılıma hazırız”


Yeşilyurt, iki aylık dönemin geride kaldığı bu süreçte Sağlık Kurulu ile Bakanlar Kurulu almış oldukları kararlar ve önerileri doğrultusunda hareket ettiklerini, eğer açılım gerçekleşmesi durumunda ise sporcuların bireysel olarak çalışmaları için gerekli programların yapıldığını belirtti. Gerekli izin verilmesi durumunda federasyon olarak havuzda gerekli önlemleri tedbirleri aldıklarını ve açılıma hazır olduklarını söyledi.


Federasyon olarak bütün kulüplerle görüşülerek antrenmalara genel olarak başlayabilecekleri noktada olduklarını kaydeden Yeşilyurt,  sezon planlamasına devam edeceklerini ve ertelenen müsabakları tamamlayabileceklerini söyledi.

“Takvimlendirme zamanımız var”


Yeşilyurt, mart ayının ilk haftasında ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle 14-15 Mart’da yapmaları gereken organizasyonun aksadığını, yarım kalan müsabakalar olduğunu hatırlatarak, açılıma izin verildiği andan itibaren takvimlendirme yapacak zamanları olabileceğini söyledi.

“Türkiye’ye sporcu gönderiyoruz”


Türkiye ile ilişkilerin çok iyi olduğunu, yaş kategorilerinde en az 2-3 sporcu müsabakalara gönderdiklerini belirten Yeşilyurt, yaşanan bu süreçten dolayı Türkiye’deki müsabakalara katılım görülen o ki bu şartlarda zor olacağı gibi görülüyor diyerek yinede Federasyon olarak açılım olması durumunda ise gerekli hazırlıkları da yaptıklarını sözlerine ekledi.  

“Genç yüzücülerimiz Türkiye Milli Takıma seçildi”


Su Sporları Federasyonu olarak yapmış oldukları önemli çalışmaların sonuç alma noktasında genç yüzücülerin ortaya çıkmaya başladığını belirten Yeşilyurt, önde gelen en iyi yüzücüleri arasında Doğukan Ulaç’ın yapmış olduğu başarılara da vurgu yaptı. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından bölge karmaları, milli takımlar altyapıları oluşturmak için Kuzey Kıbrıs’tan 3 sporcu ile müsabakalara katılmaya hak kazandıkları ortamda 2 sporcumuz Özgür Çetin ve Enes Kansız’ın 12-13 yaşında Türkiye Milli takım altyapısına seçildiğini kaydetti.


Yeşilyurt, Türkiye Yüzme Federasyonu yurt dışında yapılacak organizasyonda 2 sporcumuzun da yer alacağı noktasında yaşana Covid-19 sürecinden dolayı yapılmayacağını söyledi. Kulüplerimizin gayet iyi çalıştıklarını ifade eden Ender Yeşilyurt, sporcularımızın Türkiye’de elde etmiş oldukları başarıların ivme kazanarak başarılarımızı devam etiririz dedi.

“Bölgelere havuz yapımı görüşüldü”


Yeşilyurt mevcut havuzun dışında diğer bölgelerde havuz ihtiyaç olduğunu, bu konunda federasyon olarak sadece proje sunabileceklerini, tesislerin yapımı Başbakanlık ve Spor Dairesi uhdesinde olduğunu belirterek, Başbakan Ersin Tatar ile yapılan bir görüşmede konuyu gündeme getirdiğini söyledi.


Her spor branşları için tesislerin varlığının çok önemli olduğunu, sporcu bulmakta ve yetiştirmekte zorlanmayacaklarını belirten Ender Yeşilyurt, tesis varsa antrenör ve sporcu yetiştirmek kolaylaşır diyerek, herşey maddiyata baktığını sözlerine ekledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75