Yıldız millilerimiz tecrübe kazandı

banner37

Hentbol Federasyonu U 17 erkek milli takımımız İtalya’da yapılan 47. Interamania World Cup Turnuvası’na katıldı

Yıldız millilerimiz tecrübe kazandı
banner90
banner8

KKTC Hentbol Federasyonu U17 erkek milli takımı İtalya’da uluslar arası turnuvaya katıldı. Türkiye üzerinden turnuvaya kayıt yaptıran takımımız, İtalya’nın Teramo kentinde 32 ülkeden gelen ve toplam 144 takımın katılımı ile gerçekleşen turnuvada mücadele etti.


47. Interamania World Cup Turnuvası adıyla gerçekleşen turnuvada mücadele eden U17 milli takımımızı Federasyon Başkanı Bahadır Ayhan ve Genel Sekreter Ediz Arıkan da yalnız bırakmadı.


Uluslar arası Hentbol Federasyonu (IHF) ve Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) himayelerinde İtalya Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen turnuvada ülkemiz tanıtımı yanında hentbol için de önemli temaslar kuruldu.

9 takımlı grupta yer aldık


banner134
47. Interamania World Cup Turnuvası’nda Çekya (Çek Cumhuriyeti), Macaristan, Fransa, Almanya, Özbekistan, İtalya, Polonya ve Danimarka’dan takımların oluşturduğu 9 takımlı grupta mücadele eden U17 hentbolcularımız muhteşem geçen bir organizasyonda yer aldılar.


Çok önemli tecrübeler kazanan sporcularımız İtalya’nın Teramo kentindeki çeşitli spor salonları ve büyük meydanlara portatif olarak kurulan salon zemini malzemesi üzerinde karşılaşmalar yaptılar.


47. Interamania World Cup Turnuvası’nda grubunda oynadığı 8 maçta 2 galibiyet elde eden U17 hentbol millilerimiz diğer maçlarda rakiplerine az farklarla mağlup oldular.

Pazartesi akşamı dönüyorlar


Hentbol Federasyonu U17 Erkek Milli Takımımız pazartesi akşamı adaya dönecek. Ahmet Behlül, Cemal Alpin ve Bahir Arnal yönetiminde İtalya’da mücadele eden takımımızda sporcu olarak şu isimler yer aldı:

Adil Nufal, Cemil Topal, Cemil Kanat, Ergin Aday, Doğuhan Yıldırım, Can Ziber, Özgür Kaya, Beytullah Dal, Kaan Oytun, Ali Arda Pampuroğulları, Tuğberk Soyer, Mehmet Kocaman.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75