banner6

Yıldızları parlıyor

banner37

Mouhamadou Diallo yönetiminde bireysel olarak çalışan minik futbolcuların her geçen gün performanslarında artış gözlemleniyor

Yıldızları parlıyor
banner151 banner143

Ahmet OGAN

Ülke futbolunda altyapılarda başlatılan düzenli çalışmalar sonrasında gelişim gösterirken, yıldız adayı futbolcularımızda her geçen gün birer birer ortaya çıkmaya devam ediyor.


Ülkemizde farklı hedefler peşinde koşan bazı yetenekli geleceğin yıldız adayı futbolcularımız özellikle bireysel performans antrenmanlara katılarak çalışmaların karşılığının alınması noktasında çaba sarf ederlerken, gelişimlerine çok önemli katkılar sağlıyor.

Diallo yönetiminde bireysel çalışma


Mouhamadou Diallo yönetiminde 2014-15 yıllarında başlatılan bireysel performans (personnel trainer) antrenmanları yoğun bir şekilde devam ederken, sekizinci yıl geride bırakıldı. Pandemiden 3 ay önce Mouhamadou Diallo yönetiminde bir grup genç sporcularımız ile devam edilen bireysel performans antrenmanları, Mart 2020 yılında baş gösteren koronavirüs salgını yartmış olduğu olumsuz etkinin ardından, Covid 19 salgını nedeniyle oynanmayan 2020-2021 futbol sezonun ardından devam ediyor.


Diallo yönetiminde gruplar halinde minik ve yıldız sporcularımız bireysel performans (personnel trainer) antrenmanlar ile çalışmalar sürdürülürken, hedeflerine ulaşmak için yoğun  bir şekilde çalışmaya devam eden yıldızlarımızın performanslarıyla parlamaya başladı.  

Diallo: Katılım ve ilgi arttı


Bireysel performans antrenmanlara 2014 yılından başladığını belirten Mouhamadou Diallo,  o günden bugüne katılımın ve ilginin çok arttığını ifade ederek, yapılan çalışmaların ada genelinde ve yurt dışından da çok büyük taktir ve beğeni aldığını belirtti.


Yapmış olduğu çalışmaların yakından takip edilmeye başlandığını, ülke kulüp başkanları, antrenörler ve ailelerde oyuncu gelişim, teknik kapasiteyi ve performans artımaları için oyuncuların kendisine yönlendirildiğini belirtti. Diallo, gerek ülkemizde oynayan futbolcular gerekse de Güney Kıbrıs’ta oynayan Kıbrıslı Türk futbolcularla ilgili başkanlar, antrenörler, aileler ve menajerlerle çok yakın bağlantı ve temas halinde olduğunu, ayrıca yazışmalar da yaptığını söyledi.

“Performansları artıyor”


Antrenmanların çok faydalı ve verimli olduğuna vurgu yapan Diallo, çocukların gerek antrenmanlarına gerekse de maçlarda performansların arttığını, gelişimlerine de çok önemli katkılar sağladığını söyledi. Bireysel performans antrenmanlarına katılımdan çok memnun olduğunu ifade eden Diallo, yıldız futbolcuların antrenmanlarda ve maçlarda ortaya koydukları performanslardan çok memnun olunduğu yönünde geri bildirim aldığını belirtti.

Peter Khalife’den yakın takip


Dünyanın en büyük gençlik ajanslarından biri olan “Superior Squad Sports Management'ın” sahibi olan, aynı zamanda bir gençlik yolu projesi olan “Superior Squad International'ın” da kurucusu Peter Khalife tarafından yakın takibe alındıklarını, tavsiyelerde bulunduğunu belirten Diallo, yapmış oldukları davet üzerine de 15 ülkede akademisi bulunan ve dünyanın en büyük çocuk menajeri olan Peter Khalife’nın yakın zamanda ülkemize gelerek kendilerini ziyaret edeceklerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 14:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104