banner6

'Yılın futbolcusu' kim olacak?

banner37

Futbolun en prestijli ödüllerinden olan “Yılın Futbolcusu” seçimi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Yarın yayınlanacak aday listesi ve ilk kupon ile birlikte büyük heyecan başlıyor

'Yılın futbolcusu' kim olacak?
banner99

KIBRIS Gazetesi ile Kemaler Spor Mağazaları işbirliğinde bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan “Yılın Futbolcusu” yarışması için yarın start veriliyor.

Ülkemiz futbolunun en prestijli ödüllerinden birisi olarak gösterilen Yılın Futbolcusu’na oy verme işlemi gerek kuponlarla gerekse de SMS oyları ile 11 gün sürecek. KIBRIS Gazetesi Spor Servisi tarafından belirlenen adayların listesi ve SMS numaraları yarın açıklanacak.

banner134

 

Okucuyu oylarının ardından örgüt oyları

12-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve KIBRIS Gazetesi okurlarının yüzde 50’lik oy dilimini belirleyeceği SMS ve kuponlarla yapılacak oylama işleminin ardından diğer yüzde 50’lik payı spor örgütleri belirleyecek.

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği, Kıbrıs Türk Hakem ve Gözlemciler Derneği, Futbol Kulüpler Birliği, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği ve KIBRIS Gazetesi Spor Servisi’nin oyları hesaplanıp, okuyucu oylarına eklenecek ve puanlama tamamlanacak. Seçimin tamamlanmasının ardından düzenlenecek gecede dereceye giren isimlere ödülleri verilecek.

 

Aday listesi nasıl belirlendi?

KIBRIS Spor Servisi, başarı sıralamasına göre takımlardan alınacak aday oyuncu sayılarını da netleştirdi. Buna göre K-PET Süper Lig Şampiyonu Yenicami ile Koopbank Kıbrıs Kupası Şampiyonu Türk Ocağı’ndan 3’er oyuncu yılın futbolcusu seçiminde aday gösterilecek. Lig ikincisi Doğan Türk Birliği, lig üçüncüsü Cihangir, lig dördüncüsü Gençler Birliği ile kupa ikincisi Yalova’dan ikişer oyuncu aday listesinde yer alacak.

Aday listesinde ligi küme düşmeden tamamlayan K.Kaymaklı, GAÜ Çetinkaya, Lefke, Gençlik Gücü, Baf Ülkü Yurdu, Binatlı ve Mağusa Türk Gücü’nden ise birer oyuncu yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 10:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104