Yılın son yarışı “Yusuf Hüdan Baja Cyprus”

banner37

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği “2020 Offroad Ralli-Raid Şampiyonası”, 19 Aralık 2020 Cumartesi günü tamamlanıyor

Yılın son yarışı “Yusuf Hüdan Baja Cyprus”
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

KKTC Offroad Ralli-Raid Şampiyonası organizatörü olan Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF), Covid-19 Pandemisi nedeniyle ara verilen yarışlara haziranda yapılan “Cyprus Offroad Attack” yarışı ile başlamıştı.
 


banner134
Sezonun ikinci Ralli-Raid yarışı ekim ayında “Afrodisia” adıyla yapılmış ve final için hazırlıklara başlanmıştı. Her sezon geleneksel olarak 3 yarış üzerinden yapılan “KYOFF Offroad Rally-Raid Şampiyonası”, önümüzdeki cumartesi günü, merhum üye Yusuf Hüdan anısına “Yusuf Hüdan Baja Cyprus Rally-Raid 2020” adıyla yapılıyor.

Yarış, Lefkoşa ve çevresinde yapılacak


Format gereği yarışın etapları gizli tutulurken bölgenin Lefkoşa ve çevresi olduğu açıklandı. Yarışçılar start anında alacakları yol notları ile gidecekleri güzergahı öğrenecek. Fakat seyircilerin yarışı takip edebilmeleri için ve ekiplerin servis alabilmeleri için yarışın bölgesinin Lefkoşa olduğu açıklandı. Etapların seyirciler için sosyal medyadan yarış sabahı duyurulacağı belirtildi. Yine sezonun ilk yarışında olduğu gibi iki etabın hazırlanacağı ve bu iki etabın birer kez düz, birer kez de ters geçileceği duyuruldu.


1,5 katsayı üzerinden şampiyonaya puan verecek olan yarışta ekipler kapalı etaplarda yol notlarıyla hız limiti olmadan yarışacaklar. Ralli, Raid ve Macera kategorilerinde yarışın yapılacağı duyurulurken, Ralli ekipleri zamana karşı, raid ekipleri verilen ortalama sürate göre yol notuyla ve macera ekipleri verilen ortalama sürate göre navigasyonla gidecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75