Yol haritası netleşiyor

banner37

Sporun da 2 ay durmasına neden olan Covid-19 pandemisinden sonra normalleşme sürecine giren hükümet, dün spor federasyonlarının temsilcileriyle görüş alışverişinde bulundu

Yol haritası netleşiyor
banner90
banner99

Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Sağlık Bakanı Ali Pilli, spor federasyonu yetkilileriyle bir araya gelerek federasyonların faaliyetlerinin yeniden açılımı konusundaki düşünce ve tedbirleri konuştu.

Sayıştay binasındaki toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşmasını Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana yaptı.

Başbakan Ersin Tatar, Koronavirüs süresince süreci iyi yönettiklerini ve dünyada örnek olabilecek bir durumda olduklarını kaydetti. Tatar, bu süreçte sporun önemini bir kez daha kavradıklarına vurgu yaparak önemli olanın bireylerin sağlıklı şekilde spor yapmalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Tatar, spor organizasyonlarının öncelikli olarak temassız başlaması ve ferdi antrenmanların yapılabileceğinin uzmanlar tarafından hazırlanan raporla kendisine sunulduğunu kaydetti.

Hazırlanan bu rapor Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye de sunuldu. Pilli, raporun bugün yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendirileceğini söyledi.

 

Kademeli başlangıç planlanıyor


banner134
Başbakan Ersin Tatar sporun yeniden açılımı için uzmanların çalışmalarını sürdürdüğünü, gerek bireysel gerekse takım sporlarında açılımın artık kademeler halinde başlayacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay genel anlamda sporun önemine dikkat çekerek hükümet olarak spor alanına duyulan hassasiyeti vurguladı.

Açılımın bireysel sporlarda başlaması gerektiğini aktaran Özersay, konunun bugün Bakanlar Kurulu’nda değerlendirileceğini kaydetti.

Spor Federasyonları başkan ve temsilcileri ise toplantıda söz alarak faaliyetlerin yeniden başlaması konusunda açılım projelerini aktardı, destek istedi.

Başbakan Tatar soruları cevaplayarak tüm şartları zorlayarak desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75