banner6

Zehra Borazancı, şampiyonluklara alıştı

banner37

Zehra Borazancı, şampiyonluklara alıştı
banner151 banner143

Ahmet OGAN


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nin finalinde Wulfz Fatih Karagümrük’ü 2-1 yenen ALG Spor, 2021-2022 sezonu şampiyon olarak tamamladı. Uzun yıllardır ülkemizi (KKTC) Türkiye’de gururla temsil eden Gaziantep ALG Spor forması giyen Kıbrıslı Türk futbolcu Zehra Borazancı kazanılan şampiyonluk sonrasında büyük coşku ve mutluluk yaşıyor. Türkiye’deki profesyonel yaşama ayak uyduran takımın kazandığı şampiyonlukta ortaya koyduğu mücadele emek ve hizmetlerin karşılığını alan Kıbrıs Türk sporcumuz Zehra Borazancı büyük onur ve gururu yaşıyor. Kadın futbolunda son yıllarda ülkemizin yetiştirdiği önemli isimler arasında yer alan Zehra Borazancı büyük hedefler peşinde koşarken, kazanılan şampiyonlukla haklı gurur yaşıyor.

İlk adımlar ülkemiz kadın futbolunda atıldı


Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde tarihinde ilk kez şampiyon olan ALG Spor forması giyen Kıbrıslı sporcumuz Zehra Borazancı kadın futbolunda ilk adımları ülkemizde başlatılan Kadınlar liginde atarak başladı.


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından 2008-2012 yılları arasında düzenlenen Kadınlar Ligi’nde Akdeniz Spor Birliği Kadın futbol takımında görev yapan Zehra Borazancı 4 yıl üst üste şampiyonlukları yanı sıra 2010 yılında 14 golle gol kraliçesi oldu.

Türkiye’de çıkış yakaladı


KTFF Kadınlar Ligi’nde çok başarılı geçen sezonların ardında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar 2. Ligi’nde (2013) Akdeniz Nurçelik Kadın futbol takımında forma giymeye başlayan başarılı futbolcumuz Zehra Borazancı, Akdeniz Nurçelik kadın futbol takımında ortaya koyduğu performans ile Adana İdman Yurdu Kadın futbol takımına transfer olarak Türkiye’de çıkış yakalamaya başladı.

Avrupa macerası kısa sürdü


Kadın futbolunda ülkemizi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil eden Zehra Borazancı, Türkiye’de yakalamış olduğu başarılı çıkışıyla Avrupa arenasında boy göstermeyi başardı. Top tekniği ve futbol zekası ile önemli bir çıkış yakalayan Zehra Borazancı, 2013 yılında Hollanda 2. Klasman Ligi’nde Age Rotterdam kadın futbol takımına transfer olarak 10 ay gibi kısa bir süre futbol yaşantısını Avrupa’da sürdürdü.

Türkiye’de farklı takımlarda oynadı


Avrupa arenasında kısa süren futbol yaşantısın yeniden Türkiye’de devam ettirmeye başlayan Zehra Borazancı, 2015-2016 sezonunda tekrar Adana İdman Yurdu kadın takımına geri döndü. 2016-2017 futbol sezonu ilk devresini 1. Lig’de Adana İdman Yurdu’nda geçiren Zehra Borazancı devre arasında İzmir ekiplerinden Konak Belediyespor kadın futbol takımına transfer olarak şampiyonluk sevinçleri yaşamaya başladı.


Son beş sezon üst üste şampiyon olan Konak Belediyespor kadın futbol takımında ikinci devrede forma giymeye başlayan Zehra Borazancı, sezonu (2016-2017) yine şampiyon olarak tamamlayarak Türkiye kadınlar futbol liglerinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi


Konak Belediyespor’da elde edilen şampiyonluk sonrasında Zehra Borazancı, UEFA Kadınlar şampiyonlar ligi grup elemeleri ilk turunda (2017) ilk kez forma giyerek Avrupa’da oynanan ilk Kıbrıslı Türk Futbolcu oldu.


2017-2018 sezonunda transfer olduğu ve sezon sonunda Türkiye Kadınlar 1. Lig şampiyonluğu yaşadığı Ataşehir Belediyesi ile UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde (2018) ikinci kez forma giymeyi başaran Zehra Borazancı, Türkiye’de istikrarlı futbol yaşantısı ile adından söz ettirmeye devam etti.


Deneyimli ve başarılı Kıbrıslı Türk sporcumuz Zehra Borazancı, Türkiye Kadınlar Futbol Ligi’nde 5 farklı takımda forma giyerek, 3 kez şampiyonluk sevinci yaşayarak önemli bir başarıya imza atarak, ülkemizi başarılı bir şeklide temsil etmeye devam ediyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104