Zihni: Adapte oldum, başaracağım

banner37

TFF 3.Lig takımlarından Belediye Kütahyaspor’a transfer olan ülkemizin genç yeteneği Zihni Temelci yeni takımı ve çalışmaları ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Genç savunma oyuncusu, adaptasyonda zorlanmadığını ve Kütahyaspor’da mutlu olduğunu söyledi

Zihni: Adapte oldum, başaracağım
banner90
banner99

 Ebru AKGÜR


“Beni çok iyi karşıladılar”

Geçtiğimiz sezon Süper Lig ekiplerinden Cihangir’de forma giyen ve yeni sezon için TFF 3.Lig ekibi Belediye Kütahyaspor ile anlaşma sağlayarak imza atan Zihni Temelci, “beni çok iyi karşıladılar, o nedenle adaptasyonda zorlanmadım” dedi. Afyon’da 2 haftadır kampta bulunduklarını ve dün itibari ile kampın tamamlandığını aktaran Zihni, “kendimi çok daha güçlü hissediyorum. İyi bir kamp dönemi geçirdik’ dedi.

“Antrenmanlar üst seviyede”


banner134
Ülkemiz futbolu ile aradaki farkı sorduğumuz genç oyuncu “burada antrenman sistemi daha üst seviyede. Bizim ülkemizde günde tek bir antrenmanda herşeyi yapmaya çalışıyoruz. Ancak burada günde çift idman yapıldığı için dayanıklılık ve taktik ayrı antrenmanlarda yapılıyor, kısacası daha profesyonel ortam var. Maçlarda da ülkemize göre daha tempolu bir futbol oynanıyor” şeklinde konuştu.

“Şanssızlığımız altyapı eksikliği”


Ülkemizde de çok yetenekli oyuncular olduğunu ve buradaki oyuncular ile aramızdaki farkın yetenek değil altyapı eksikliği olduğunu aktaran Zihni, “ambargoların olması ve altyapılardaki çalışma zamanlarının kısıtlı olması bizim şanssızlığımız ancak özveriyle çalışırsak bizler de iyi yerlere gelebiliriz. Ben de ülkemi gururla temsil etmek için çok çalışıyorum” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75