banner6

Zirvede enflasyon

banner37

Süper Lig’de 8 takım şampiyonluk hedefiyle yeni sezona hazırlanıyor

Zirvede enflasyon
banner151 banner143

Takımlar yeni sezon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürürken Süper Lig’de zirve hesapları yapan ekiplerin çoğalması zorlu bir maratonun sinyallerini veriyor. Geçtiğimiz sezondan itibaren 16 takımla oynanan Süper Lig’de bu sezon 8 takımın şampiyonluk hedefiyle yola çıkılması dikkat çekiyor. Sezon başı hedeflerini şampiyonluk olarak açıklayan 8 takımın yönetici ve teknik adamları 30 haftalık lig serüveninde zirve yarışını önde tamamlamak için kadrolarını da güçlendiriyor.

 

Ligin yarısında zirve hesapları
 


Geçmiş yıllara göre daha fazla şampiyonluk adayının bulunduğu Süper Lig’in kıyasıya bir mücadeleye sahne olması bekleniyor. 16 takımlı Süper Lig’in yarısı zirvede olma adına hedef koyarken ilk sıralarda yer bulmak isteyen takımlar da bulunuyor. Şampiyonluk isteyen Yenicami, Doğan Türk Birliği, Türk Ocağı, Mağusa Türk Gücü, GAÜ Çetinkaya, K.Kaymaklı, Gençler Birliği ve Binatlı takımları yetkilileri tek hedeflerinin lig şampiyonluğu olduğunu açıkladılar.

 

Play out ile zorlu yarış


Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz sezon uygulamaya koymadığı play out sistemi bu sezon hayata geçirildi. Süper Lig’de son iki sırada bulunan takımlar Birinci Lig’e düşerken 11. ile 14. sıra arasında kalan takımlar play out oynayacak. Bir takımın da tek devreli oynanacak play out mücadelesi sonunda alt lige düşmesi nedeniyle zirve yarışı yanında alt sıralarda da zorlu bir yarış olması bekleniyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 11:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104