Zirveyi zorlayacağız

banner37

Merit Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Toygar Davulcu iddialarını ortaya koydu

Zirveyi zorlayacağız
banner90
banner8

Ebru AKGÜR 

Süper Lig ekiplerinden Merit Alsancak Yeşilova yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Karaoğlanoğlu ve Lapta sahasında çalışmalarını sürdüren ekipte Teknik Direktör Toygar Davulcu hazırlık sürecini ve hedeflerini gazetemize değerlendirdi.

‘Yoğun tempomuz devam ediyor’


Tam kadro ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Toygar Davulcu, “yoğun bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Katılımdan çok memnunum. İki kamp yaparak yeni sezon hazırlıklarını sürdüreceğiz” dedi. Alsancak ekibi 1 -4 Ağustos’ta İskele’de, 19-25 tarihleri arasında ise İzmit Kartepe’de kamp yapacak.

3 yeni yabancı


Geçtiğimiz sezon görev alan 3 yabancıdan Binya ve Ergin ile yollarını ayıran Merit Alsancak Yeşilova yeni isimleri adaya getirdi. İki kanat oyuncusu Obin ile Chibu ve 10 numara mevkisinde görev alabilecek Levan’ı denemeye aldı. Antrenmanlara katılan oyuncular Teknik Direktör Toygar Davulcu’dan geçer not alması halinde kadroda tutulacak. İkinci alternatif olarak ise Makoun’un da listede olduğu biliniyor.

banner134

Hedef ilk 3


İddialı kadro ve yönetimi ile ilk 3 sırayı hedeflediklerini söyleyen Toygar Davulcu, “ilk üç içerisinde olup şampiyonluk yarışını zorlayacak bir kadromuz var ve bunu istiyoruz” dedi. Özellikle yabancı oyunculardan istenilen verimi alabilmenin bu süreçte çok etkili olacağına da vurgu yaptı.

Piro kadromuzda yok


Geçtiğimiz sezon kaleci Hasan Piro ve kulüp arasında yaşanan sıkıntıların ardından yeni sezonda kadroda olup olmayacağı konuşulan oyuncunun durumu ile ilgili Toygar Davulcu, “Hasan Piro ile yaptığım görüşmede bana takımda kalmak istediğini belirtti ve yönetim de bu konuya sıcak baktı. Ancak ardından basında oyuncu ayrılmak istediğini beyan etti. Sebebini bilmiyoruz. Bu saatten sonra kadromuzda yer alamaz” diyerek net konuştu.

Sahada tık yok…


Geçtiğimiz sezon bakıma alınan ve yönetimin saha yenileme çalışmalarının bir kısmını üstlenmesi ile kazı çalışmalarına  başlanan Mustafa Hidayet Çağlar Stadı’nda Spor Dairesi girişimleri sonuçlandırmadı. Konu ile hala beklemede olan ve her türlü desteği vereceğini açıklayan Alsancak Yeşilova yönetimi bir an önce yetkililerin düğmeye basmasını bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75