Zorlayıcı tedbirler

banner37

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’nın, Spor Dairesi aracılığıyla 4 spor federasyonuna sunduğu rapordaki maddelerin uygulanmasındaki zorluklar tartışılıyor

Zorlayıcı tedbirler
banner90
banner8

Futbol, Basketbol, Voleybol ve Hentbol Federasyonları’nın organize edeceği tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanması istendi.

banner134

 Karantina koşulları


Ligler başlamadan önce sporculara, teknik ekip ve maçtaki görevlilere PCR testlerinin uygulanması öngörülürken, salgının ülkedeki durumuna göre testlerin yapılma sıklığının Sağlık Bakanlığı tarafından kararlaştırılacağı açıklandı. Futbol Federasyonu iki haftada bir test yapılmasını önerirken buna net bir yanıt verilmedi. Müsabaka döneminde yapılacak testlerin maliyetleri konusuna da açıklık getirilmedi. En önemli sorun olarak da bir sporcunun veya görevlinin pozitif çıkması durumunda ilgili maçtaki herkesin 14 gün bir kampta izole edilmesi olarak ortaya çıktı. Pozitif çıkan vakanın ailesi de Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı temaslı protokolü çerçevesinde değerlendirilecek. Bu kural da liglerin sekteye uğraması yanında karantinaya alınacaklar olanların ve kulüplerin yaşayacağı zorlukları artıracak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75