Terörle bir sonuca varılmayacağı açık bir gerçektir

İstanbul'da Cumartesi akşamı meydana gelen terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz...

Anavatanımızın huzurunu hedef alan bu saldırıların hiç bir zaman amacına ulaşamayacağından eminiz...

Beşiktaş'ta gerçekleştirilen menfur terör saldırısında şehit düşen polislere ve sivil kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Türkiye'nin gücünden çekinen ve Türkiye'nin huzurunu, geleceğini, refahını hedef alan bu saldırıların amacına ulaşamayacağına olan inancımızı da eklemek istiyoruz.

Şehitlerimizin yakınlarının ve aziz Türk milletinin başı sağolsun.

Türkiye aksırırsa, KKTC'nin nezle olacağı gerçeğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.

Dünyaya açılan tek penceremiz olan Anavatana karşı yapılan her saldırı, bize de yapılmış olur...

Terörle, bir sonuca varılmayacağı açık bir gerçektir.

Masum insanları hedef alan saldırıların koskocaman bir devleti dize getirmesini beklemek doğru değildir.

İstanbul’da Cumartesi gecesi meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısından dolayı KKTC'de de bir günlük ulusal yas ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, başsağlığı mesajları yayınladı. Türk ulusunun acısını paylaştı.

KIBRIS Medya Grubu olarak, bir kez daha Türkiye'mizin acısını paylaşır, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz...

-*-*-

KKTC, bu hafta içinde iki gün yine kilitlenecek...

Sendikalar, hükümetten beklentilerine yanıt almadıkları gerekçesiyle çarşamba ve cuma günleri Lefkoşa'da genel grev yapacak.

Anavatan Türkiye'nin bu acılı günlerinde, "Koyun can, kasap et derdinde" durumuna düşmememiz gerektiği inancımızı da tüm halkımızla paylaşmak istiyoruz...

Ne hükümeti, ne de sendikaları suçlamak gibi bir niyetimiz yok...

Bizler, günlerdir bu satırlarda "uzlaşıyı" savunuyoruz ve mutlaka ortak bir çözümde buluşulabileceğine inancımızı dile getiriyoruz.

Ortada hükümete güvenmememiz için bir neden yok. Evet, acı trafik kazasına herkes çok üzüldü. Ancak ısrarla dile getirdiğimiz gibi, bu kazanın mutlak sorumlusunun mevcut hükümet olduğu iddiasına katılmıyoruz.

Öğrencilerin, sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin heyecanı elbette ki normal bir tepkinin sonucudur.

Hükümetin de bu tepkiye yaklaşımı "reddedici ve dikkate almayan" bir noktada olmamalıdır.

Suçlamalardan, derin kopukluklara neden olabilecek iddialı ve düşmanca söylemlerden uzaklaşıp, aynı hedefe odaklanmanın en doğru yöntem olacağına inanıyoruz.

Bu da, gerek saatlerin geri çekilmesi, gerekse yol, araç, trafik güvenliği konusunda elle tutulur tedbirlerin alınması için, hükümetin; sivil toplum ve sendikalarla uzlaşmasını gerektirmektedir.

Kavga ederek, suçlayarak, düşmanca davranarak, illa ki kelle isteyerek ne giden canlarımızı geri getirebiliriz; ne de yollarımızı doğru dürüst bir hale sokacak tedbirleri alabiliriz.

Bir kez daha, tüm tarafları uzlaşıya davet eder; çarşamba ve cuma günü ülkemizin kilitlenmesine hiç gerek olmadığını hatırlatırız.

-*-*-

Bu arada, cumartesi gecesini pazar'a bağlayan saatlerde kutlanan Mevlit Kandili dolayısıyla, kamu çalışanları bugün resmi tatil yapacak...

Kısacası, devlet daireleri bugün çalışmayacak.

Çarşamba ve cuma günleri grev nedeniyle, başkentteki devlet çalışanları, yine işbaşında olmayacak...

Bu durumun, ülke ekonomisi ve zaten hantal olan bürokrasisi açısından "iyi bir şey" olmadığından eminiz... Düzeltilmesinin, tatil günlerine rastlayan bayram ve benzeri günlerin, iş gününe kaydırılması anlayışının değiştirilmesinin de gerekli olduğuna inanıyoruz.

YORUM EKLE

banner107

banner96

banner108