banner6

11 aydınlatma lambası yanmıyor

banner37

Yeni satın aldığı otomobiliyle yola koyulan 21 yaşındaki sürücü, yaya geçindeki bir kişiye yol veren motosikleti altına aldı. Arkasından gelen otomobili dikiz aynasından fark eden motosiklet sürücüsü ise motosikletten atlayarak canını zor kurtardı

11 aydınlatma lambası yanmıyor
banner151 banner143

Mehmet KARA

Aydınlatma lambalarının yanmağı, zifiri karanlıkta olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) önündeki yaya geçidinde, dün gece saat 21.30’da meydana gelen kaza, ucuz atlatıldı.

İddiaya göre, bir saat önce satın aldığı motosikletiyle yola koyulan 31 yaşındaki Uğur Zorlu, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) önündeki yaya geçidinde yolun karşına geçmeye çalışan bir kişiye yol vermek isteyince, az kalsın duyarlılığının ve yasalara uymanın kurbanı olacaktı.

Motordan atlayarak canını zor kurtardı

Arkasından gelen Atakan Çağlar (21) yönetimindeki HC 517 plakalı otomobilin yavaşlamadan üzerine geldiğini dikiz aynasından fark eden motosikletli Zorlu, son anda motosikletten atlayarak canını zor kurtardı.

Otomobil, çarpışmanın etkisiyle motosikleti altına alarak durabildi.

Bu arada motosiklet sürücüsü gibi otomobil sürücünün de aracını yeni satın aldığı kaydedildi. Çağlar’ın da ikinci el aracını kazadan birkaç saat önce aldığı ve evraklarının dahi hala galeride olduğu öğrenildi.

11 aydınlatma lambası yanmıyor

Öte yandan, büyük çapta hasarın meydana geldiği kazaya tanık olanlar, “ Burada 50 metre arayla 11 adet aydınlatma direği ve 22 adet lambası var ancak hiçbiri yanmaz. Ayrıca, anayolda yaya geçidi mi olur? Başta üniversite öğrencileri olmak üzere birçok kişi burayı kullanıyor.  Burada yayalar için üst geçit olmalı. İnsana hayatı bu kadar ucuz olmamalı” ifadelerini kullanarak tepkilerini dile getirdi.

Söz konusu yaya geçidinde birçok kez kazanının yaşandığına dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerin bir an önce önlem almasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 08:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104