11 kazada 40 araç zarar gördü

banner37

Hamitköy ile Haspolat çemberi arasındaki yolda, bir saat içinde art arda meydana gelen kazalar büyük zarara yol açtı… Trafik şube ekipleri kazalara yetişmek için büyük çaba harcadı

11 kazada 40 araç zarar gördü
banner99

Mehmet KARA

Lefkoşa-Gazimağusa anayolu, Hamitköy ile Haspolat çemberi arasındaki güzergâhta, dün akşamüzeri bir saat içinde 11 ayrı trafik kazası meydana geldi. Kazalarda yaklaşık 40 araç hasar görürken, trafik şube ekipleri kazalara yetişmek için olağanüstü bir çaba harcadı.

Artarda yaşanan kazalar sonrası anayolda trafik akışı durdu. Trafik alt üst oldu, sürücüler isyan etti. Hamitköy’den Haspolat Çemberi’ne doğru kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Uyarılar dikkate alınmadı

banner134
KIBRIS Gazetesi’nde yayımlanan “20 dakikada 3 kaza oldu”, “2 kaza, 4 km. kuyruk”, “30 dakika içinde 3 kaza!”, başlıklı haberlerin üzerlerinden aylar geçmesine rağmen güzergah üzerinde herhangi bir önlem alınmadığı gözlemlendi.

Trafiğin saatlerce kilitlenmesine neden olan kazalar nedeniyle anayolda milim milim ilerleyen sürücüler, çılgına döndü.

“Yetkililer daha neyi bekliyor”

Yaşananlara isyan eden ve söz konusu güzergâha alternatif bit yolun daha eklenmesini isteyen sürücüler, “Yetkililer daha neyi bekliyor” ifadelerini kullanarak yaşananlara tepki gösterdi.

Bu arada, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube ekibi kazalara yetişmek için büyük bir çaba harcadı.

Polis ekibinin yaptığı incelemelerin ardından kazalı araçlar tek tek kaldırıldı, ardından trafik saatler sonra normal seyrine döndü.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75