3 kazada 5 kişi yaralandı

banner37

Dikmen, Haspolat-Taşkent yolu ile Girne-Değirmenlik dağ yolunda meydana gelen kazalarda büyük çapta hasar meydana geldi

banner87
3 kazada 5 kişi yaralandı
banner90
banner99

Dikmen, Haspolat-Taşkent yolu ile Girne-Değirmenlik dağ yolunda dün meydana gelen trafik kazalarında 5 kişi yaralandı, 5 araçta hasar gördü.

Dikmen'de sabahın erken saatlerinde iki aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaralanan bir kişi, polis, sağlık ve Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekiplerinin yardımıyla araçta çıkarıldı.

Kazalarda yaralananlar, kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

Yolun sağına geçti, çarpıştı

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre ilk kaza, sabah saat 02.45’te Dikmen Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde meydana geldi.

Emre Bilaloğlu (E-25) yönetimindeki PN 857 plakalı Volkswagen marka salon araç sürücüsünün dikkatsizliği sonucu sağa meyilli viraja girdiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun sağına geçmesi sonucu o esnada sağ şerit içerisinde seyreden Muharrem Ünal (E-25) yönetimindeki CH 366 plakalı Suzuki marka salon araca çarptı.

Kaza sonucu CH 366 plakalı araç sürücüsü Muharrem Ünal ve PN 857 plakalı araç sürücüsü Emre Bilaloğlu (E-25) Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sürücü ‘115 promil’ alkollü

İkinci kaza, sabah saat 03.55’te Haspolat Çemberi -Taşkent yolunda meydana geldi.

Ahmet Sefa Çelik (E-22) yönetiminde bulundurduğu FZ 393 plakalı salon araç ile nefesinde ‘115 promil’ alkol tesiri altında tamamen kendi dikkatsizliği ve ihmalkârlığı sonucu yanında yolcu olarak bulunan Alperen Kuşcu ve İsmail Hakkı Civelek olduğu halde giderken yolun solundan çıkıp yol kenarındaki kaldırma aracının sol tekerleği ile çarptıktan sonra kaldırım üzerine çıkarak yan dönüp aracının tavanı ile kaldırım üzerindeki metal aydınlatma direğine çarptı.

Kaza sonucu yaralanan Ahmet Sefa Çelik, Alperen Kuşcu ve İsmail Hakkı Civelek, ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Beton mikseri TIR’a arkadan çarptı

Üçüncü kaza ise saat13.50’de Girne-Değirmenlik dağ yolunda meydana geldi.

45 yaşındaki sürücü Hemrakum Jorayev, yönetimindeki HF 894 plakalı beton mikseriyle seyrederken, dikkatsizce önündeki araçları geçmek için yolun sağına geçti ve tekrar kendi şeridine geçmek isterken önünde seyreden TIR’ın dorsesine arkadan çarptı.

Kazada şans eseri yaralanan olmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75