4 genç ölümden döndü

banner37

Lefke-Doğancı arasındaki kapalı yola giren araç, zifiri karanlıkta fark etmediği çukura düştü

4 genç ölümden döndü
banner8

MESAİ BİTTİ, YARALILAR LEFKOŞA’YA SEVK EDİLDİ… Trafik kazasında yaralanan dört genç, kaldırıldıkları Cengiz Topel Hastanesi’nde röntgen cihazını kullanan personelin mesai bittiği için görevde olmaması nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Güren TİLKİ

Lefke-Doğancı arasında yapımı bir türlü tamamlanamayan ve trafiğe kapalı olan anayola giren bir otomobil, sürücüsünün zifiri karanlık nedeniyle fark etmediği çukura düştü. Etrafında herhangi bir uyarıcı veya koruyucu olmayan çukura burun üstü düşen otomobildeki dört genç ölümün eşiğinden döndü.

Trafik kazasında yaralanan dört genç, kaldırıldıkları Cengiz Topel Hastanesi’nde röntgen cihazını kullanan personelin mesai bittiği için görevde olmaması nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Elde edinilen bilgilere göre kaza, Bostancı’da sakin Ramazan Aslan’ın yönetimindeki CS 289 plakalı araç, trafiğe kapalı olan yolda Lefke’den Doğancı istikametine doğru seyrederken, Yeşilyurt yakınlarında yolun bittiği yerde yol yapım çalışması nedeniyle kazılan ancak etrafında herhangi bir uyarıcı tabela veya herhangi bir önlem olmayan çukura burun üstü düşmesi sonucu oldu.

Araç sürücüsü Ramazan Aslan ile, beraberinde yolcu olarak bulunan Yılmaz Yurday, Mehmet Aygün ve Yusuf Aygün, 112 Acil Servis ambulanslarıyla Cengiz Topel Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, röntgen cihazını kullanan personelin mesai bittiği için hastanede olmaması nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Göğüs ağrısı olan Ramazan Aslan, ayağında kırık olan Mehmet Aygün, yüzünde yaralar olan Yusuf Aygün ve sol omuz ve elmacık kemiğinde kırık olan Yılmaz Yurday hastanede tedavi altına alındı.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Aileler tepkili

Öte yandan, kaza haberini alarak olay yerine koşan yaralı gençlerin aileleri yetkililere tepki gösterdi.

Yolun zifiri karanlık olduğunu ve yol içerisinde çukur olduğuna dair herhangi bir uyarıcı tabela, çukur etrafında alınan bir tedbir olmadığını söyleyen aileler “Bu çukur buraya ölüm çukuru olarak mı açılıp bırakıldı?” diye tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108