banner6

7 ay hapis yatacaklar

banner37

Metehan Kara Giriş Kapısı'dan kuzeye geçerken, kullandıkları araç içerisinde 60 grama yakın hint keneviri türü uyuşturucu bulunan Halil Kutruza ve Kaan Hastan hapis cezası aldı

7 ay hapis yatacaklar
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Adanın güneyinden, kuzeyine geçiş yaparken kullandıkları araç içerisinde 60 grama yakın hint keneviri türü uyuşturucu bulunan Halil Kutruza ve Kaan Hastan 7'şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Uyuşturucu madde ithali” suçlamasıyla itham edilen Kutruza ve Hastan, suçlamaları kabul etti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Güran, Yargıç Gökan Asafoğulları ve Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Varol ve sanıkların avukatı hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Yargıç Gökan Asafoğulları, sanıkların işlediği suçların uzun süreli hapislik cezası öngören ve toplumda endişe yaratan suçlardan olduğuna değindi.

Asafoğulları, Ağır Ceza Mahkemeleri’ndeki davaların önemli bir kısmını uyuşturucu davalarının oluşturduğuna işaret etti.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Asafoğulları, sanıklara oy çokluğu ile 7 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Her iki sanık Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanmak istedi, ancak mahkeme kullandıkları araç içerisinde bulunan miktarın yasada belirtilen miktarın kat kat üzerinde olması nedeniyle kabul etmedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 08:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104