Arabaya çarptı, ağaca vurdu, 5 takla atıp devrildi

banner37

Girne-Lefkoşa anayolunda dün sabah meydana gelen ve 4 kişinin yaralandığı kazanın nedeninin “aşırı sürat” ve “tehlikeli sürüş” olduğu açıklandı

Arabaya çarptı, ağaca vurdu, 5 takla atıp devrildi
banner87

Girne-Lefkoşa anayolunda dün sabah saat 01.30’da meydana gelen kazada yaralanan 23 yaşındaki Günay Görgüner, 21 yaşındaki Doğancan Örskıran, 30 yaşındaki Hatice İnler ile 21 yaşındaki Abdulkerim Ahmad Almohammad’ın sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Yaralıların Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ilkyardım tedavilerine müteakip ortopedi servisinde müşahade altına alındığı öğrenildi.

İki aracın karıştığı kazanın oluş şeklini açıklayan polis, kaza nedeninin aşırı sürat ve tehlikeli sürüş olduğunu da belirtti.

Günay Görgüner yönetimindeki MZ 967 plakalı aracıyla önünde seyreden Hatice İnler yönetimindeki KK 704 plakalı araca arkadan çarptı. Yoluna devam eden araç, refüje vurup kontrolsüz şekilde yol içerisinde savruldu, yolun solundan dışarıya çıkıp, Akasya ağacına çarptıktan sonra toprak banket içerisinde 5 takla atıp, sol yan kısmı üzerinde durdu.

Çarpmanın etkisiyle iki araç da savruldu

Kaza, Girne-Lefkoşa anayolunun 4-5 kilometreleri içerisinde çift şeritli yolda sağ şerit içerisinde oldu.

Güney istikametine doğru aşırı süratli ve tehlikeli şekilde seyreden Lefkoşa’da sakin Günay Görgüner’in yönetimindeki MZ 967 plakalı salon araçla, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı şerit içerisinde seyreden ve gerisinden süratli şekilde araç geldiğini görerek dikkatsiz şekilde seyrüseferi güç duruma sokmamak için gerekli çabayı göstermeden soldan birinci şerit içerisine geçmeye çalışan Lefkoşa’da sakin Hatice İnler yönetimindeki KK 704 plakalı Bmw marka salon aracın sağ arka yan kısmına aracının sol ön kısmı ile çarptı.

Çarpmanın etkisiyle kontrolsüz şekilde yolun soluna doğru savrulan KK 704 plakalı araç, yoldan dışarı çıkarak önce Karayolları Dairesi’ne ait 75 Km sürat tahdit levhasına çarpıp, duramayarak Akasya ağacına daha sonra ise Karayolları Dairesi’ne ait dijital sürat göstergesinin çelik direğine sol yan kısmıyla çarptıktan sonra ön kısmı Güneybatı istikametine bakar şekilde durdu.

MZ 967 plakalı araç ise KK 704 plakalı araç ile çarpıştıktan sonra önce yolu gidiş ve geliş olarak ikiye ayıran orta refüje çarpıp kontrolsüz bir şekilde yol içerisinde savrularak seyretmekte olduğu yolun solundan dışarıya çıkıp, Akasya ağacına çarptıktan sonra toprak banket içerisinde 5 takla atıp, ön kısmı batı istikametine bakar şekilde sol yan kısmı üzerinde durduç

Kaza sonucu yaralanan MZ 967 plakalı araç sürücüsü Günay Görgüner ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Lefkoşa’da sakin Doğancan Örskıran ile KK 704 plakalı araç sürücüsü Hatice İnler ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Abdulkerim Ahmad Almohammad ambulansla hastaneye kaldırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER