Aynı yöne giderken çarpıştılar

banner37

Doğancı’da aynı istikamette seyreden araçlardan biri önündeki aracı geçmeye çalışırken, diğeri arkasını kontrol etmeden dönüşe geçince trafik kazası da kaçınılmaz oldu

Aynı yöne giderken çarpıştılar
banner90
banner8

Güren TİLKİ

   Lefke ilçesine bağlı Doğancı’da dün sabah dikkatsiz araç kullanımı trafik kazasına neden oldu. Kazada, iki kişi yaralandı.

   Aynı yöne giden araçlardan biri önündeki aracı geçmeye çalışırken, diğeri de arkasını kontrol etmeden dönüşe geçince iki araç çarpıştı. Her iki aracın sürücüsü de yaralanarak hastaneye kaldırılırken, Doğancı sakinleri, söz konusu yolda süratli araç kullanımı nedeniyle sürekli trafik kazaları meydana geldiğini belirterek, daha önce de birçok kez dile getirdikleri hız kesici kasislerin artık bu yola konulması isteklerini yineledi.

   Polisten alınan bilgiye göre iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazası dün sabah saat 07.20 sıralarında meydana geldi.

   Yeşilyurt’ta sakin 27 yaşındaki Veysel Marangoz’un yönetimindeki SE 889 plakalı araçla Demokrasi Caddesi’nde kuzey istikametine doğru seyrederken, kavşak yakınlarında dikkatsiz bir şekilde önündeki aracı geçmeye çalıştı ve bu sırada önünde aynı istikamette seyreden ve arkasını kontrol etmeden sağa dönüşe geçen Doğancı’da sakin 62 yaşındaki Ahmet Usta’nın yönetimindeki EA 779 plakalı jeep aracın sağ yan kısmına çarptı.

   Yaralanan her iki sürücü de Cengiz Topel Hastanesi’ne ait ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, polis de kazayla ilgili soruşturma başlattı.

   Öte yandan, kaza mahallinde toplanan Doğancı sakinleri söz konusu yolda sürekli trafik kazaları meydana geldiğini belirterek tepkilerini dile getirdi.

   Yol içerisine kasis yapılması için defalarca yetkililere bildirimde bulunmalarına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını söyleyen Doğancı sakinleri, ciddi bir kaza olmadan artık bu yola bir kasis konulmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75