Bariyerler hayat kurtardı

banner37

Lefkoşa-Girne anayolunun Ciklos mevkiinde dün sabahın erken saatlerinde meydana gelen trafik kazası ucuz atlatıldı

banner87
Bariyerler hayat kurtardı
banner90
banner99

Lefkoşa-Girne anayolunun Ciklos mevkiinde dün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi hafif yaralandı.

Kaza, Lefkoşa-Girne anayolunun Ciklos mevkiinde saat 00.45’te, 55 miligram alkol teshiri altındaki Hakan Hatay’ın, (E-19) yönetimindeki ZLP 538 plakalı aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldi.

Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yolun solundan çıkan araç, önce Karayolları Dairesi’ne ait çelik bariyerlere çarptı ardından da savrularak toprak alan içerisinde yan tarafının üzerine devrilerek durabildi.

Kaza sonucu araç sürücüsü Hakan Hatay ve araçta yolcu olarak bulunan 16 yaşındaki Veysel Deniz, 17 yaşındaki Ahmet Dilekçi, 17 yaşındaki İrfan Söker ve 20 yaşındaki Ömer Bilgiç hafif yaralandı.

Yaralılar Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

Dikkatsizce döndü, kazaya neden oldu

Öte yandan, yine dün sabahın erken saatlerinde Hamitköy Çemberi’nde de hasarla atlatılan bir trafik kazası meydana geldi.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, saat 01.00 sıralarında meydana gelen kaza şu şekilde oldu:

“Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde çift şeritli yolda yolun sol şeridi içerisinde doğu istikametine doğru seyreden Türkan Şahin (K-19), yönetimindeki ME 518 plakalı araç ile seyretmekte olduğu yol üzerinde bulunan Hamitköy Çemberine geldiğinde, dikkatsizce ve seyrüseferi güç duruma sokmamak için gerekli çabayı sarf etmeden sağa doğru dönüşe geçmiş ve o esnada gerisinde sağ şerit içerisinde aynı istikamete doğru seyreden Boğazköy’de sakin Mehmet Durmuş (E- 39) yönetimindeki TMR 624 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Çarpmadan sonra yoluna devam eden TMR 624 plakalı araç orta refüj içerisinde buluna Kıb-Tek’e ait aydınlatma direğine ön kısmı ile çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108