Başkentte 'abartı egzoz' operasyonu

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği, çıkardıkları gürültüyle herkesi rahatsız eden abart egzozlu araç sahiplerine göz açtırmayacak

banner87
Başkentte 'abartı egzoz' operasyonu
banner90
banner99

Mehmet KARA

Özellikle modifiye araç tutkunları tarafından yaptırılan abart egzoz sesleri, birçok vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Başkent Lefkoşa’da, özellikle Kermiya ve Metehan bölgesinde geceleri yükselen abart egzoz sesleri, birçok vatandaşı çileden çıkarıyor.

Hatta bazı araçlardan egzoz patlatma olarak tabir edilen ve daha rahatsız edici çıkan ses, tahammül sınırlarını oldukça zorluyor.

“Uyku uyuyamaz hale geldik”

“Geceleri sıçrayarak uyanmaktan ya da yanımızdan aracının egzozunu bağırta bağırta geçen sorumsuzlardan bıktık. Burada insanlar yaşıyor mu yaşamıyor mu, acaba insanlar rahatsız olur mu diye hiç düşünmüyorlar” ifadelerini kullanan vatandaşlar, tepkilerini ortaya koydu.

Özellikle gece geç saatlerde yüksek derecede ses çıkaran abart egzoz sesleri nedeniyle uyku uyuyamaz hale geldiklerini belirten vatandaşlar, durumun artık katlanılmaz olduğunu belirtti.

Cezai işlem uygulandı

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği, son zamanlarda artan şikayetler üzerine özellikle Kermiya ve Metehan bölgesi olmak üzere başkentin bir çok noktasında abart egzoz takıp rahatsız edici ses çıkaran araç sürücülerine karşı harekete geçti.

Polis tarafından yapılan denetimlerde, patlak egzozla araç kullanan sürücülere 393 TL, araçlarında susturucu bulundurmayan sürücülere ise 262 TL cezai işlem uygulandı. Araçlar trafikten men edildi.

Kontrollerin ise her gece süreceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108