Bin 500 kişi ehliyet sınavı için bekliyor

banner37

Ehliyet müfettişi eksikliğinden dolayı ehliyet sınavları için eylüle tarih veriliyor

Bin 500 kişi ehliyet sınavı için bekliyor

Bin 500 kişi ehliyet sınavı için bekliyor

Ediz PİRHAN

Ehliyet müfettişi eksikliği, ehliyet sınavlarını etkiledi. Üç ehliyet müfettişi, hafta sonu da çalışıyor ancak sistemin düzgün işlemesi için bu yeterli olmuyor.

İddiaya göre, şu an ehliyet sınavına girmeyi bekleyen bin 500 kişi var. Ehliyet sınavı yapılan yerlerde her gün kaos yaşanıyor.

Şoför okullarının birçoğu bu durumdan rahatsız. Bir an önce ehliyet müfettişi alınarak, sorunun çözümlenmesini istiyor.

Özbek Şoför Okulu sahibi Serdar Özbekoğlu, “Her gün kaos yaşıyoruz. Bu sorun artık çözülmeli. Sadece benim okulumda 300 kişi sınava girmek için bekliyor” dedi.

Şoför Okulları Birliği Başkanı Doğan Tilki de müfettiş eksikliğinin sınav sürelerinde çok sıkışıklığa neden olduğunu belirterek müfettişlerin cumartesi ve pazar günleri de dâhil çalıştığını ancak yetiştiremediğini söyledi.

Önceden tarih talep edildiğinde iki hafta sonrasına gün alabildiklerini belirten Tilki, şu anda sınav için eylüle gün verilebildiğini açıkladı.

Özbekoğlu: Talep fazla

Özbek Şoför Okulu sahibi Serdar Özbekoğlu, müfettiş sıkıntısından dolayı yaklaşık 1.5 senedir ehliyet sınavlarının düzgün bir şekilde yapılamadığını belirtti.

Özbekoğlu, şu an ada geneline 3 ehliyet müfettişinin baktığını ifade ederek bu müfettişlerden bir tanesinin sadece Lefkoşa’da, diğer müfettişlerin de adanın geri kalan şehirlerinde görev aldığını söyledi.

Ehliyet sınavına talebin çok fazla olduğuna dikkat çeken Özbekoğlu, ada genelinde ehliyet sınavı için bekleyen kişi sayısının bin 500 civarı olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER