Biri aydınlatma direğine çarptı, diğeri devrilen direğin altında kaldı

banner37

Serhatköy alt geçidi yakınlarında direksiyon hakimiyeti kaybedilen araç orta refüj içerisindeki aydınlatma direğine çarparak takla attı, devrilen direk bir başka aracın üzerine düştü

Biri aydınlatma direğine çarptı, diğeri devrilen direğin altında kaldı
banner90
banner99

BİR ANLIK DİKKATSİZLİK… Fezile Cankır’ın yönetimindeki KL 010 plakalı araç, Lefkoşa’dan Güzelyurt istikametine doğru seyrederken Serhatköy alt geçidi yakınlarında direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu yoldan çıkarak orta refüj içerisindeki aydınlatma direğine çarptıktan sonra takla atarak tavanının üzerinde durdu. Çarpmanın etkisiyle devrilen aydınlatma direği ise o sırada yoldan geçmekte olan Birkan Bastaban’ın kullandığı RF 640 plakalı aracın üzerine düştü. Kazada yaralanan Fezile Cankır, hastanede tedavi altına alındı.

Güren TİLKİ

   Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerindeki Serhatköy alt geçidi yakınlarında dün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

   Bir anlık dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyeti kaybedilen salon araç yoldan çıkarak orta refüj içerisindeki aydınlatma direğine çarparak takla atıp tavanının üzerinde dururken, çarpmanın etkisiyle devrilen aydınlatma direği ise o sırada yoldan geçmekte olan bir başka aracın üzerinde düştü.

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre dün sabah saat 09.30 raddelerinde meydana gelen kazada Fezile Cankır’ın (K-26), yönetimindeki KL 010 plakalı Mercedes marka salon araç, Lefkoşa-Güzelyurt anayolundan Güzelyurt’a doğru seyrederken dikkatsizlik sonucu yoldan çıkarak refüj içerisinde yer alan Karayolları Dairesi’ne ait aydınlatma direğine çarparak savruldu ve tavanının üzerinde durdu.

   Çarpmanın etkisiyle kopan aydınlatma direği ise Güzelyurt istikametine doğru seyreden Birkan Bastaban’ın (E-35) yönetimindeki RF 640 plakalı salon aracın tavanına düştü.

   Kazada yaralanan Fezile Cankır, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alınırken, KL 010 plakalı araçta 50 bin TL, RF 640 plakalı araçta 10 bin TL ve yol aydınlatma direğinde ise 5 bin TL tahmini hasar meydana geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75