banner6

Bu yol ölüme neden olabilir

banner37

KURAL TANIMIYORUZ... Trafiğe kapalı olan yolda uyarıcı ve yön levhalarına rağmen, sürücülerin uyarıları hiçe sayıp yola girdiği görülüyor. Söz konusu yolda, son bir haftada meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 4’ü çocuk 6 kişi ölümden dönmüştü.

Bu yol ölüme neden olabilir
banner8

Mehmet KARA

Yapım aşamasındaki Hamitköy-Dikmen arasındaki trafiğe kapalı çevre yoluna giren sürücüler, canlarını tehlikeye atıyor. Geceleri, bu yolu kullanan sürücülerin karşılaşacakları tehlike de iki katına çıkıyor.

Trafiğe kapalı olan yolda uyarıcı ve yön levhalarının bulunduğu, sürücülerin buna rağmen yola girdiği görülüyor.

Söz konusu yolda son bir haftada meydana gelen iki ayrı trafik kazasında, dördü çocuk altı kişi ölümden dönmüştü.

Kurallara uymuyoruz

Bölgeye giden KIBRIS foto muhabirinin deklanşörüne yansıyan görüntüler, kurallara uymadığımızı bir kez daha gözler önüne serdi.

Yolu yapan yetkili firma, karayolları ve polisin aldığı önlemlere rağmen uyarıcı levhaların büyük çoğunluğu

hasara uğratıldı ayrıca, yola giriş-çıkışı engellemek amacıyla konulan New jersey ismi verilen beton bariyerler de  zarar gördü.

Yetkililer, can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden yolu çeşitli önlemler alarak trafiğe kapatıyor ancak, yol kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından her gün yeniden açılıyor.

Sürücülerin yapım aşamasındaki bu yolu kesinlikle kullanmaması isteyen yetkililer, “Biz kapatıyoruz, birileri açıyor” şeklinde konuştu.

KIBRIS’a konuşan bazı sürücüler ise trafiğe girmemek için söz konusu güzergâhı kullandıklarını söyledi.

banner134

Yolun trafiğe kapalı olduğunu bildiklerini ifade eden sürücüler, “Yolun tehlikeli olduğunu biliyoruz ancak, bu yolu kullanarak beş dakikada evimize gidiyoruz” dedi.

İki kaza, altı yaralı

Öte yandan, 14 Eylül’de zifiri karanlıktaki yeni çevre yolunda bir köpeğin aniden önüne çıkması sonucu kullandığı araçla manevra yapan 25 yaşındaki sürücü, otomobilinin kontrolünü kaybedince altı metre yükseklikteki köprüden uçmuştu.

Ayrıca, 18 Eylül’de bir jeep araç, toprak sete çarptıktan sonra metrelerce savrulmuş kazada aynı aileden dördü çocuk beş kişi yaralanmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104