Bu yola artık önlem alınmalı

banner37

Gazimağusa’da Kapalı Maraş’ın tellerinin bulunması nedeniyle oldukça dar olan yola, tali yoldan dikkatsizce çıkış yapan taksi, salon aracın direğe ve tellere çarpmasına neden oldu

Bu yola artık önlem alınmalı

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da dün saat 12.30’da Kapalı Maraş’ın sınırı olan ve “tel boyu” olarak bilinen Kavunoğlu Caddesi’nde yine trafik kazası meydana geldi.

Kapalı Maraş’ın telleri nedeniyle oldukça dar olan yola, tali yoldan dikkatsizce çıkış yapan taksi, cadde üzerinde Derinya istikametine doğru seyreden salon aracın önünü tıkadı. Salon araç, taksiye çarpmamak için kapalı bölgenin tellerine ve direğe çarptı. Salon araç sürücü Nemika Rıfkı, kaza sonucu yaralanarak ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Rıfkı’nın el parmağının çıktığı öğrenildi.

Bölgede yaşayan vatandaşlar, yolun kapalı Maraş’ın telleri yüzünden oldukça dar olduğunu bu nedenle de sürekli trafik kazaları yaşandığını bildirdiler. Vatandaşlar, Derinya Kapısı’nın açılmasıyla yoğunlaşan, yaz aylarında da daha çok yoğunlaşacak olan yolun bu nedenden ötürü tehlike saçtığını belirtirken,  daha şimdiden yolun darlığı nedeniyle hem yayaların hem de araç sürücülerinin her gün ölüme karşı karşıya kaldıklarından yakındılar.

Kaza, Erdoğan Acu kullanımındaki TFF 001 plakalı ticari araçla Sakızcılar Sokak’tan Kavunoğlu Caddesi’ne dikkatsizce çıkış yaptığı sırada aynı cadde üzerinde Derinya istikametine doğru seyreden Nemika Rıfkı’nın kullanımındaki PG 656 plakalı Mercedes marka aracın önünü kesmesiyle meydana geldi.

Nemika Rıfkı, TFF 001 plakalı araca çarpmamak için kullandığı salon aracın direksiyonu sola çevirip kapalı Maraş’ın tellerine ve yol kenarında bulunan direğe çarptı.  Ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Nemika Rıfkı’nın el parmağında çıkık meydana geldiği öğrenildi.

Yahyaoğlu: Her gün ölümle burun burunayız

Gazetemiz KIBRIS’ı arayarak kazanın yaşandığı yol ile ilgili şikayette bulunan Gülay Yahyaoğlu isimli vatandaş, kazanın yaşandığı yolu günde 4-5 kez kullandığını söyledi.

Gülay Yahyaoğlu, yolun Kapalı Maraş’ın tellerinden ve kapalı bölgede bulunan kaktüs ağaçlarının dalları nedeniyle oldukça dar olduğunu kaydetti.

Derinya Kapısı’nın açılmasının ardından yolun daha da yoğunlaştığını, yaz aylarında da bu yoğunluğun daha da artacağını ifade eden Yahyaoğlu, yolun darlığı nedeniyle karşı karşıya gelen araçların çarpışma tehlikesi yaşadıklarını bildirdi.

Gülay Yahyaoğlu; “bu yolu kamyonlar ve otobüsler de kullanıyor. Yolun üzerinde okullar var. Bu nedenle çocuklar bu yolda yaya olarak okula gidiyorlar. Bu çocuklara bir şey olacak diye yüreğim ağzıma geliyor. Yolun bu hali araçtakileri de yaya olanları kaza ve ölümle burun burana getiriyor. Artık bir çözüm bulsunlar. Bugün yaşanan kaza gerçekten çok ucuz atlatıldı. Artık acil tedbir alınmalıdır” dedi.

Yolun sadece bir tekerlek boyu daha genişlemesi halinde sorunun çözüleceğini anlatan Yahyaoğlu: “kaktüsler kesilince, tel biraz öteye çekilince Kapalı Maraş’ın manzarasının mı kaçacağını ilgililere sordu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER