banner6

Bunca zaman aklınız nerdeydi?

banner37

Girne- Değirmenlik Dağyolu’nda önceki gün freni patlayan kamyonun, kumu olmayan kum havuzuna yönelmesi sonrası meydana gelen feci kazanın ardından, dün, Karayolları Dairesi kum havuzunu yenileme çalışması başlattı

Bunca zaman aklınız nerdeydi?
banner99

Elmas TOKAY

Girne dağ yolunda önceki gün freni patlayan kamyonun, yokuş aşağı yolda hızla ilerlerken, aracını durdurabilmek için kum havuzuna yöneldiği ancak tabelası olup kumu olmayan havuzun yanından geçerek uçuruma yuvarlandığı feci kazanın ardından, dün, Karayolları Dairesi bölgede çalışma başlattı.

12 yıl önce konu yere yapılan kum havuzunun daha sonra hiç bakımının yapılmadığı öğrenildi. Doğa şartlarıyla baş başa kalan kum havuzu, yağan yağmur ve hava şartlarına dayanamayarak sert bir tabakaya dönüştü ve özelliğini kaybetti.

Önceki gün yaşanan feci kaza sonrası, kum havuzunun olduğu yerde birçok otomobilin park halinde olduğu gözlemlenirken, dün de aynı yerde Karayolları Dairesi çalışanları, kendilerine ait dozerle, eskiden aktif olan kum havuzunu yeniden oluşturmak için çalışama yapmaya başladı.

Bölge temizleniyor

Yaşanan feci kazanın ardından bölge dün, Karayolları Dairesi tarafından temizlenmeye başladı. Yaklaşık 12 yıl önce bordür taşları ile ayrılarak yapılan kum havuzundan eser kalmadığı, otlara büründüğü bölgede çalışama başlatılması, yoldan otomobilleriyle geçen vatandaşların da tepkisini çekti.

banner134

“Bir yerde çalışma yapılması için ille de kötü bir olay mı yaşanmalı?” diye tepki koyan vatandaşlar, bunun gibi önemli çalışmaların sürekli şekilde yapılması ve ihmal edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88