Çelik bariyeri aşıp, karşı şeride geçti

banner37

Ciklos mevkinde meydana gelen kazada, Murat Bilici yönetimindeki aracının direksiyon hakimiyetini kaybedince önce önünde seyreden bir arabaya vurdu, hızını alamayıp karşı şeride geçip başka bir araçla yüz yüze çarpıştı

Çelik bariyeri aşıp, karşı şeride geçti
banner8

Erol KANLIADA

Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde Ciklos mevki olarak bilinen noktada, yine herkese korku dolu dakikalar yaşatan bir kaza meydana geldi.

Bir araç sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce önünde seyreden bir araca çarptıktan sonra çelik bariyerleri aşıp, karşı şeride geçtiği ve başka bir araçla yüz yüze çarpıştığı bildirildi.

Kaza sonucu yaralanan 36 yaşındaki Sema Piro, Girne Dr Akçiçek Hastanesi’ne, 32 yaşındaki Erdal Bilici ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sağa meyilli virajda, direksiyon hakimiyetini kaybetti

Kaza, bugün saat 17.50’de meydana geldi.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 29 yaşındaki Murat Bilici, yönetimindeki FD 199 plakalı araç ile Girne istikametine doğru seyrettiği sırada Ciklos mevkiine yaklaştığında, gidiş istikametine göre sağa meyilli viraja geldiğinde, direksiyon hâkimiyetini kaybedip, önünde aynı istikamete doğru seyreden 35 yaşındaki Ahmet Akan yönetimindeki ZLR 855 plakalı araca çarptı. Aynı araç, orta refüjdeki çelik bariyerelere çarpıp karşı seride geçmesi sonucu o esnada karşı istikametten Lefkoşa’ya doğru seyreden 42 yaşındaki Ömer Piro yönetimindeki KY 566 plakalı araçla yüz yüze çarpıştı.

Kaza sonucu KY 566 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Sema Piro ile FD 199 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Erdal Bilici yaralandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108