Çivi battı; lastik patlayıp, parçalandı

banner37

KIBRIS Gazetesi önündeki trafik ışıklarında, yeşil ışık yandıktan sonra hareket eden 30 ton kum yüklü kamyonun lastiği büyük gürültüyle patladı. Patlama sesi, herkeste büyük korkuya neden oldu

Çivi battı; lastik patlayıp, parçalandı
banner90
banner8

Lefkoşa’da KIBRIS Gazetesi önündeki yolda dün sabah 30 ton kum yüklü kamyonun lastiği, büyük gürültüyle patladı. Şiddetli ses, herkesi paniğe sürükledi.

38 yaşındaki Poyraz Kaymaz, yönetimindeki HF 049 plakalı kamyonuyla Mağusa’dan Lefkoşa’ya doğru seyrettiği sırada, trafik ışıklarını geçtikten hemen sonra çivi batması sonucu aracının lastiği patladı hatta paramparça oldu.

banner134
Durumu gören bazı kişiler, lastiğin çivi batması sonucu patlamış olabileceğini ancak parçalanmasının nedeninin lastiğin daha önceden yıpranmış olmasından kaynaklandığını öne sürdü.

Olayı şans eseri kazasız atlatan sürücü Poyraz Kaymaz, kamyonun lastiklerinin henüz yeni olduğunu iddia ederek “Yeni lastik bile parçalara ayrılıyorsa bu demektir ki yolda sıkıntı var” dedi.

Kaymaz sözlerine şöyle devam etti:

“Yeni hükümet her şeye zam yapıyor. Kullandığım kamyonun sigortası, seyrüseferi her şeyi tam. Lastiğin patlamasıyla 120 TL kazanacağım işten 2 bin 900 TL zarar ettim. Bize de günah değil mi? Eve ekmek götüremiyoruz. Yeni tadilat olmasına rağmen yollar yamalı ve çukurlarla dolu. Hava zaten 40 derece, yolların içinde lastikleri tehlikeye atacak ne varsa mevcut. Bu işe adam akıllı bir el atılması lazım. Sonra kazalar olduğunda biz ağır vasıta şoförleri suçlanıyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Lord
Mustafa Lord - 1 yıl Önce

Yılların ağır vasıta sürücüsüyüm... Bu lastiğin bu duruma gelmesinin sebebi aşırı ısınmasından kaynaklanır...

Caner kaymaz
Caner kaymaz @Mustafa Lord - 3 hafta Önce

Bir sen biliyorsun lord

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75