Dehşet veren kaza

banner37

Güvercinlik kavşağından dikkatsizce Gazimağusa-Lefkoşa anayoluna çıkan salon araç zincirleme trafik kazasına neden oldu. 2 TIR, 1 kamyon ve 1 salon aracın karıştığı kazada 4 kişi yaralandı

banner87
Dehşet veren kaza
banner90
banner99

DİKKATSİZLİKLER BİRLEŞTİ… Orhan Selçuk’un yönetimindeki FZ 334 plakalı araçla dikkatsizce anayola giriş yapınca, o sırada anayolda seyreden Servet Alkurt’un yönetimindeki NN 836 plakalı TIR ile çarpıştı. Savrulan TIR, yan şeritte kendisiyle aynı istikamette seyreden Ramazan Yazgı’nın kullandığı EU 302 plakalı TIR’a çarptı. EU 302 plakalı TIR ise savrularak önce refüjdeki aydınlatma direğine, ardından da emniyet şeridinde kavşaktan dönmek için bekleyen Hakan Gülşafak’ın yönetimindeki LV 486 plakalı kamyona çarptı.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa – Lefkoşa anayolunda dün öğleden sonra 2’si TIR, 1’i kamyon ve 1’i de salon araç olmak üzere dört aracın karıştığı bir zincirleme trafik kazası meydana geldi. Kazada, üçü araç sürücüsü biri de yolcu olmak üzere 4 kişi yaralandı.

   Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre kaza, Güvercinlik istikametinden Gazimağusa-Lefkoşa istikametine doğru seyreden Orhan Selçuk’un (E-39) yönetimindeki FZ 334 plakalı salon araç ile anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden anayola giriş yapması sonucu meydana geldi,

   Sürücüsünün dikkatsizliği sonucu anayola çıkan FZ 334 plakalı araç, o esnada Gazimağusa- Lefkoşa anayolu üzerinde, soldan birinci şerit içerisinde, Lefkoşa istikametine doğru seyreden ve kavşağa geldiği zaman süratini salim hadde indirmeden dikkatsizce seyre devam eden Servet Alkurt’un (E-40) yönetimindeki NN 836 plakalı TIR’ın geçiş yolunu tıkadı.

   FZ 334 plakalı aracın çarptığı, NN 836 plakalı TIR, sürücüsünün kontrolünden çıktı ve çarpmanın etkisiyle yolun sağ şeridine savrularak, o esnada sağ şerit içerisinde kendisiyle aynı istikamete doğru süratli ve dikkatsizce seyreden Ramazan Yazgı’nın (E-39) yönetimindeki EU 302 plakalı TIR’ın yan kısmına arkasında çekmekte olduğu 957 R plakalı dorse ile çarpıştı.

   Çarpmanın etkisiyle EU 302 plakalı TIR da kontrolsüzce sağa doğru savrularak yolu ayıran refüje ve aydınlatma direğine çarptıktan sonra, o esnada karşı şeritte emniyet şeridi içerisinde Güvercinlik istikametine doğru dönmek için bekleyen Hakan Gülşafak’ın yönetimindeki LV 486 plakalı kamyona çarptı.

   Kaza sonucu FZ 334 plakalı araç sürücüsü ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Cennet Arzu Selçuk, EU 302 plakalı araç sürücüsü ile LV 486 plakalı araç sürücüsü yaralandı. Yaralılar, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

   Kazazedelerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilirken, polis de kazayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75