Felaket gecesi

banner37

Gazimağusa-Lefkoşa anayolu, Turunçlu- Ulukışla arasında, dün akşam iki aracın yüz yüze çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi öldü aynı aileden biri çocuk 2 kişi ağır yaralandı

Felaket gecesi
banner90
banner8

ÜÇ KİŞİ ÖLDÜ, İKİ KİŞİ AĞIR YARALANDI… Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerinde ‘Ölüm Kavşağı’  olarak bilinen Turunçlu-Ulukışla arasında meydana gelen trafik kazasında Haşim Girgin (30), Yahya Amasyalı (42)ve Aysın Amasyalı (40) kaza yerinde hayatını kaybetti. 13 yaşındaki Hasan Amasyalı ve 18 yaşındaki İlayda Amasyalı ise ağır yaralandı. İki kardeş, ameliyatlarının ardından yoğun bakım servisine alındı.

REFÜJDEN KARŞI ŞERİDE UÇTU… Polisten verilen bilgiye göre, aşırı sürat ve dikkatsizce seyreden Haşim Girgin, yönetimindeki aracın direksiyon hakimiyetini kaybedip, orta refüjden karşı şeride geçti . O esnada karşıdan gelen Yahya Amasyalı yönetimindeki araçla yüz yüze çarpıştı. İki aracın demir yığınına döndüğü kazada, üç kişi olay yerinde yaşamını yitirdi. Kazada ölenler bulundukları araca sıkıştı. Ölen kişilerin cansız bedenleri, itfaiye ve sağlık ekiplerinin yardımıyla araçlardan güçlükle çıkarıldı.

ACI HABER TEZ DUYULDU… Kaza haberini duyan aile yakınları, olay yerine akın etti. Aile yakınlarının feryadı, yürekleri dağladı. Kaza yerine giden ve yakınlarının cansız bedenlerini gören çok sayıda kişiyi polis zor sakinleştirdi. Öte yandan, son yıllarda,  aynı güzergahta, trafik kazasına 15 kişi kurban gitti.

KIZ İSTEYECEKLERDİ... Gazimağusa’nın Sakarya Bölgesi’ndeki Göçmen Taksi’de çalışan Çayönülü Yahya Amasyalı, eşi Aysın Amasyalı, kızı İlayda Amasyalı ve oğlu Hasan Amasyalı ile Lefkoşa’da bir yakınlarının dünürcülüğüne gideceklerdi.

Sedef BOŞNAK- Doğan SAMER

Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerinde Turunçlu-Ulukışla arasında, dün iki aracın yüz yüze çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1’i kadın, 3 kişi hayatını kaybetti, 1’i çocuk 2 kardeş ise ağır yaralandı.

‘Ölüm Kavşağı’  olarak bilinen Turunçlu-Ulukışla arasında, saat 19.25’te meydana gelen trafik kazasında, Haşim Girgin (30), Yahya Amasyalı (42) ve Aysın Amasyalı (40) aldığı yaralara dayanamayıp, kaza yerinde hayatını kaybetti.

13 yaşındaki Hasan Amasyalı ve 18 yaşındaki İlayda Amasyalı ise ağır yaralandı, yoğun bakıma alındı.

3 kişi öldü, 2 kardeş ağır yaralandı

Polisten verilen bilgiye göre, aşırı sürat ve dikkatsizce seyreden Haşim Girgin, yönetimindeki araçla seyrettiği sırada direksiyon hakimiyetini kaybedip, orta refüjden karşı şeride geçti ve o esnada karşıdan gelen Yahya Amasyalı yönetimindeki araçla yüz yüze çarpıştı.

Korkunç kaza sonucu, olay yerinde yaşamını yitirenler, demir yığınına dönen araçlarına sıkıştı.

Ölen kişilerin cansız bedenleri itfaiye ve sağlık ekiplerinin yardımıyla araçlardan güçlükle çıkartılarak, morga yerleştirildi.

Feci kaza, geçtiğimiz yıllarda aynı yol güzergahında, 15 kişinin trafiğe kurban gidişini anımsattı ve orta refüjde bariyer olmayışını bir kez daha gözler önüne serdi.

Bu arada, 2019 yılının ilk 10 ayında meydana gelen ölümlü trafik kazalarında, dünkü kazayla birlikte toplam 24 kişiyi trafiğe kurban verdik.

İki kardeş yoğun bakıma alındı

Kazada yaralanan ve TGK 952 plakalı araçta yolcu olarak bulunan İlayda Amasyalı ve Hasan Amasyalı, anne ve babalarının ölümlerinden habersiz,  olay yerine çağrılan ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kazada ağır yaralanan iki kardeş, ameliyatlarının ardından yoğun bakım servisine alındı. Amasyalı kardeşlerin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Acı haber tez duyuldu

Kaza haberini duyan aile yakınları olay yerine akın etti. Acılı yakınlarının feryadı, yürekleri dağladı.

Gördüklerine ve duyduklarına inanamayan aile yakınları, kaza mahallinde sinir krizi geçirdi.

Kaza yerine giden ve yakınlarının cansız bedenlerini gören çok sayıda kişiyi polis zor sakinleştirdi.

Olay yerine gidenler, yakınlarının cansız bedenlerini görünce “Gitti. Hayat bu mu?” diye feryat etti.

Gazimağusa’nın Sakarya Bölgesi’ndeki Göçmen Taksi’de çalışan Çayönülü Yahya Amasyalı, eşi Aysın Amasyalı, kızı İlayda Amasyalı ve oğlu Hasan Amasyalı ile Lefkoşa’da bir yakınlarının dünürcülüğüne gideceklerdi.

Polis açıklama yaptı

Kaza, dün saat 19.25 sıralarında meydana geldi.

Gazimağusa-Lefkoşa anayolu, Turunçlu Ulukışla arasında 30 yaşındaki Haşim Girgin yönetimindeki HF 388 plakalı salon araç ile aşırı sürat ve dikkatsiz bir şekilde Gazimağusa istikametine doğru seyrettiği sırada direksiyon hâkimiyetini kaybedip karşı şeride geçmesi sonucu o esnada Lefkoşa istikametine doğru seyreden 42 yaşındaki Yahya Amasyalı, yönetimindeki TGK 952 plakalı araç ile yüz yüze çarpıştı.

Kaza sonucu, her iki aracın sürücüleri ile TGK 952 plakalı araçta yolcu olarak bulunan 40 yaşındaki Aysın Amasyalı, almış olduğu yaralara dayanamayarak olay yerinde yaşamlarını yitirdi.

TGK 952 plakalı araçta yolcu olarak bulunan 18 yaşındaki İlayda Amasyalı ile 13 yaşındaki Hasan Amasyalı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor.

Gazimağusa Taksiciler

Birliği’nden açıklama

Öte yandan Gazimağusa Taksiciler Birliği, üzücü kazanın ardından açıklama yaptı.

Açıklama aynen şöyle:

“Arkadaşlar, biraz önce çok üzücü bir haber aldık. Çok iyi bir arkadaşımız Göçmen Taksi’den, 952 plakalı aracımız bir kazaya karıştı. Sürücüsü Yahya abimiz ve yanında bulunan eşi hak yoluna yürümüştür. Hepimizin başı sağolsun. Allah ailesine yakınlarına sabır versin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75