banner6

Hayatlarını hiçe sayıyorlar

banner37

Her gün yüzlerce aracın geçtiği Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda, trafik ışıklarında beklememek ve gidecekleri yolu kısaltmak için orta refüj içerisinden yolun karşısına geçen motosiklet sürücüleri, kaza tehlikesiyle karşı karşıya.

Hayatlarını hiçe sayıyorlar
banner151 banner143

Mehmet KARA

Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı, eski Doktoroğlu Konfeksiyon önündeki orta refüjü geçiş yolu olarak kullanan bisiklet ya da motosiklet sürücüleri, kestirmeden yolun karşısına geçmeye çalışıyor… Her gün yüzlerce aracın geçtiği yoldaki tehlikeyi umursamayan sürücüler, hayatlarını hiçe sayarak bisiklet veya motosikletleriyle yolun karşısına geçiyor.

Trafik ışıklarından dönmek yerine refüj içerisinde karşıya geçenleri görenler, “Hayatları sadece 5 dakika uzakta. Her an bir kaza tehlikesiyle karşı karşıyalar. Kendi canlarını bile umursamıyorlar” dedi.

Demir korkuluklar yerleştirilmeli

Yeterli denetimin ve yol güvenliğinin olmadığı yollarımızda kestirme olsun diye kullanılan bu güzergah, büyük risk taşıyor.

Vatandaşlar, günde yüzlerce aracın kullandığı bulvar üzerindeki orta refüjün demir korkuluklar veya farklı bir yöntemle kapatılmasını istiyor.

Yeterli yaya ve üst geçitlerin olmadığı bulvarda, sürücülerin kabusu olan başka bir tehlike ise yayaların orta refüjden aniden yola atılması.

Sürücüler, yaya kazalarının sıklıkla yaşandığı Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda bir an önce önlem alınmasını bekliyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 10:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104