banner6

Hem aşırı süratli, hem de 139 promil alkollüydü

banner37

Gazimağusa-İskele anayolu üzerinde meydana gelen kazada, 1’i kadın 3 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı

Hem aşırı süratli, hem de 139 promil alkollüydü
banner99

BİRİ YAN YATTI, ÖTEKİ LEVHALARI DEVİRİP BORDÜR TAŞLARINA VURDU… Hamza Doygundağ yönetimindeki FN 384 plakalı araç ile aşırı süratli ve 139 miligram alkollü içki tesiri altındaki sürücü Sinan Gündoğdu yönetimindeki FS 075 plakalı araç çarpıştı. Çarpışma sonucu, FN 384 plakalı araç, refüj içerisinde sağ yan kısmı üzerine devrildi, FS 075 plakalı araç ise işçilerin çalışma yaptığı çember üzerindeki levhaları devirdikten sonra bordür taşlarına çarparak durdu.

Sedef BOŞNAK

banner134

Ülkemizde sıklıkla meydana gelen, hatta ölümlere neden olan trafik kazalarından ders almıyoruz, kuralları da hiçe saymaya devam ediyoruz.

Dün, Gazimağusa-İskele anayolu üzerinde, Salamis Hotel Çemberi’nde meydana gelen kazada 1’i kadın 2 kişi yaralandı.

Kazada sürücülerden birinin hem aşırı süratli hem de 139 promil alkollü içki tesiri altında direksiyon başına geçtiği belirtildi.

Kaza dün saat 14.45’te meydana geldi.

Polisten verilen bilgiye göre, Hamza Doygundağ yönetimindeki FN 384 plakalı araçla Gazimağusa’ya doğru seyrettiği sırada Salamis Çemberi’ne yaklaştığında dikkatsizce sol şeritten sağ şeride geçmek isterken, o esnada gerisinden sağ şerit içerisinde aşırı süratli ve 139 miligram alkollü içki tesiri altında seyreden Sinan Gündoğdu yönetimindeki FS 075 plakalı araçla çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle, FN 384 plakalı araç refüj içerisinde sağ yan kısmı üzerine devrilirken, FS 075 plakalı araç ise çemberdeki levhaları devirdikten sonra çember içerisindeki bordür taşlarına çarparak durdu.

Kontrolden çıkan araç, büyük şans eseri, çemberde çalışan belediye ekiplerine çarpmadı.

Vatandaşların ihbarıyla kazadan haberdar olan sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, vücudunun çeşitli yerlerinden hafif yara alan her iki araç sürücüsü ile FS 075 plakalı araçta yolcu olarak bulunan 20 yaşındaki Eylem Gündoğdu’yu Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Sürücülerin ve araçtaki genç yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Gazimağusa polisinin kazayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88