banner6

Hudayberdiyev cezaevine gönderildi

banner37

Girne - Alsancak Çevre Yolu’nda pazar akşamı 29 yaşındaki Azamad Rajapov’un ölümüyle sonuçlanan trafik kazasıyla ilgili polis soruşturması tamamlandı

Hudayberdiyev cezaevine gönderildi
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne - Alsancak Çevre Yolu’nda geçtiğimiz hafta meydana gelen ölümlü trafik kazasında, 29 yaşındaki Azamad Rajapov’un hayatını kaybetmesine neden olan araç sürücüsü 26 yaşındaki Rüstem Hudayberdiyev’le ilgili soruşturma tamamlandı. Hudayberdiyev, 45 günü geçmemek şartıyla davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Zanlı Rüstem Hudayberdiyev dün tahkikatın tamamlanmasının ardından yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, Girne Polis Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Murat Yılmaz’ı tanık olarak dinletti.

Yılmaz, zanlı Rüstem Hudayberdiyev’in, 9 Temmuz’da, Girne - Alsancak Çevre Yolu’nun 7-8 km’leri arasında meydana gelen ölümlü kazada, tedbirsizlik ve ihmal sonucu ölüme sebebiyet verme suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Yılmaz, zanlının ülkedeki çalışma izninin bittiğini ve sadece yeni bir müracaatı bulunduğuna dikkat çekti ve zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı Rüstem Hudayberdiyev’in davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Kaza nasıl olmuştu?

Kaza, 9 Temmuz akşamı saat 20.15’te, Girne - Alsancak Çevre Yolu’nun 7-8 kilometreleri arasında, 26 yaşındaki Rüstem Hudayberdiyev, yönetimindeki FU 135 plakalı salon araç ile süratli ve dikkatsizce Girne istikametine doğru seyrettiği sırada, Karmi kavşağına yaklaşık 300 metre kala, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu olmuştu. Orta refüjü ayıran bariyere çarparak tavanı üzerine ters dönen araç, sürüklenerek yolun solunda bulunan bariyerlere çarparak durabilmişti.

Kaza sonucu araçta yolcu olarak bulunan Türkmenistan uyruklu 29 yaşındaki Azamad Rajapov olay yerinde yaşamını yitirmiş, araçta yolcu olarak bulunan 26 yaşındaki Nar Murat Mammetgulyyev, ağır yaralı olarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 08:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104