banner6

İstanbul trafiği gibi

banner37

Yollarımızda trafik çilesi bir türlü bitip tükenmek bilmiyor. Özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde vatandaşlar adeta yollarda “çile” çekiyor.

İstanbul trafiği gibi
banner151

Ali CANSU

Yollarımızda trafik çilesi bir türlü bitip tükenmek bilmiyor. Özellikle mesai giriş ve çıkışlarında vatandaşlar adeta yollarda “çile” çekiyor.

Lefkoşa trafiğini rahatlatmak için yapılan Güzelyurt-Lefkoşa anayolundan Dereboyu’na kadar olan yol, özellikle mesai başlangıç saatlerindeki yoğunluğuyla İstanbul trafiğini aratmıyor. Bir trafik ışığının yönettiği yüzlerce araba içerisindeki vatandaşlar, her sabah işlerine gitmek için yollarda kuyruk eziyeti çekiyor.

Başkentte yaşanan trafik kuyrukları da İstanbul’da köprü girişlerindeki trafiğe benziyor. Vatandaşlar, trafikte yaşanan sıkışıklığın her gün işkenceye dönüştüğünü ifade ederken, yetkilileri de bu konuda daha duyarlı olmaya çağırıyor.

Sabah işe giderken ve akşam iş çıkışlarında trafiğin kilitlenmesi nedeniyle gecikme yaşayan vatandaşlar, bu çilenin devam etmesi nedeniyle sadece zaman açısından değil, akaryakıt sarfiyatı, dolayısıyla da milli servet açısından da büyük kayıpların meydana geldiğini belirtiyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2017, 12:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110