Kamyon, salon aracı biçti

banner37

Ötüken köyünün girişinde karşı şeride geçen kamyonun çarptığı salon aracın 47 yaşındaki sürücüsü Nefi Yazıcı hayatını kaybetti

Kamyon, salon aracı biçti
banner90
banner99

Ayşe BULUT

İskele’ye bağlı Ötüken köyünün girişinde dün öğleden sonra bir kamyonun yolun sağına geçerek salon araçla çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında 47 yaşındaki Nefi Yazıcı yaşamını yitirdi.

Yazıcı’nın ölümüyle bu yılın ilk 6 ayında trafiğe verdiğimiz kurban sayısı 13 oldu.

Nefi Yazıcı’nın Güney Kıbrıs’tan çalınan araçların KKTC’ye geçirilmesi konusunda yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Mehmet Yazıcı isimli zanlının babası olduğu ve oğlunun duruşmasını izlemek üzere dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne gittikten sonra mahkeme dönüşü hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kazanın ardından tutuklanan Orun Cumayev’in bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Olay yerinde yaşamını yitirdi

Kaza dün öğleden sonra saat 16.30’ta meydana geldi.

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, 38 yaşındaki Orun Cumayev’in yönetimindeki LA 906 plakalı kamyon, Ötüken köyünün girişinde, batı istikametinden doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu yolun sağına geçti ve o esnada karşı istikametten gelmekte olan 47 yaşındaki Nefi Yazıcı’nın yönetimindeki GU 905 plakalı araçla çarpıştı.

banner134
Kazada, GU 905 plakalı aracın sürücüsü Nefi Yazıcı olay yerinde yaşamını yitirdi.

Mahkeme dönüşü hayatını kaybetti

Nefi Yazıcı’nın Güney Kıbrıs’tan çalınan araçların KKTC’ye geçirilerek parçalanması olayıyla ilgili yürütülen çok yönlü polis soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Yazıcı isimli zanlının babası olduğu öğrenildi.

Nefi Yazıcı’nın, oğlunun duruşmasını izlemek üzere dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne gittiği ve mahkeme dönüşünde hayatını kaybettiği öğrenildi.

6 ayda 13 ölüm

Ülkemizin adeta kanayan yarası haline gelen ölümlü trafik kazalarına dün bir yenisini daha eklendi. 2019 yılının ilk 6 ayında meydana gelen ölümlü trafik kazalarında, dünkü kazayla birlikte toplam 13 kişiyi trafiğe kurban verdik.

2019 yılının ilk 6 ayında hayatlarını kaybeden kişilerin isimleri ve kazaların oluş şekli şu şekilde:

“Değirmenlik – Çatalköy anayolunda meydana gelen kazada 41 yaşındaki İnan Öden; Lefkoşa – Güzelyurt anayolunda yaya olarak bulundukları sırada araba çarpması sonucu 37 yaşındaki Sufi İslam ve 31 yaşındaki Ripon Ali; Pamuklu – Kumyalı anayolunda iki aracın çarpışması sonucu 53 yaşındaki Elif Demir ve 31 yaşındaki Asiye Çınar Talay; Ercan – İskele anayolunda yine iki aracın yüz yüze çarpışması sonucunda 27 yaşındaki İlter Taşpınar Çavuşgil; Pirhan kavşağında iki aracın çarpışması sonucu 41 yaşındaki Coşkun Özyıkıcı ve 34 yaşındaki Tuba Kılıç; Girne – Lefkoşa anayolunda iki aracın yüz yüze çarpışması sonucu 24 yaşındaki Hilmi Çelebioğlu; Yeniceköy – Aslanköy anayolunda meydana gelen kazada ağaca çarpan 26 yaşındaki Mehmet Aydın; Gazimağusa – İskele anayolunda meydana gelen kazada bir evin bahçe duvarına çarpan 21 yaşındaki Sadrettin Kara ve 5 Mayıs’ta meydana gelen trafik kazasından yaklaşık bir ay sonra 42 yaşındaki İbrahim Tekdoğan hayatını kaybetti.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75