Kaza değil, sonrası felakete yola açıyordu

banner37

Yenierenköy’de yüz yüze çarpışan araçlardan bir tanesi savrularak elektrik direğini kopardı, kopan direkten yere temas eden kablolar ise yangın çıkardı. Yangın kısa sürede söndürülürken, kaza ise ucuz atlatıldı

banner87
Kaza değil, sonrası felakete yola açıyordu
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Yenierenköy’de dün akşam saatlerinde meydana gelen kaza yürekleri ağızlara getirdi. İstiklal Caddesi üzerindeki Yenierenköy Camii yakınlarında saat 18.30 sularında meydana gelen kazada, bir aracın çarptığı diğer araç yolun dışına savrularak elektrik direğini kopardı.

Direğin kopması sonucu bölge bir süre elektriksiz kalırken, direğin devrildiği kuru otlarla dolu tarlada, yine kabloların kıvılcım atması yüzünden yangın çıktı. Yangın çevredeki vatandaşların müdahalesi sonucu kısa sürede söndürüldü. Öte yandan kazada herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın meydana gelmemesi mucize olarak nitelenirken, her iki arabada maddi hasar meydana geldi.

Kopan direk yangın çıkardı

Kaza, Derince sakini Mehmet Altuntaş yönetimindeki NA 779 plakalı aracın İstiklal Caddesi üzerinde Derince istikametine seyrettiği sırada karşı şeride geçerek o esnada karşı yönden gelen yine Taşlıca sakini Erhan Karakaş yönetimindeki LY 977 plakalı cip araca çarpması sonucu meydana geldi. Çarpışma sonucu Erhan Karakaş yönetimindeki araç yoldan çıkarak, yol kenarında bulunan elektrik direğine çarpıp kırılmasına neden olurken, direğinin kırılması sonucu koparak yere düşen yüksek gerilim hattı kablolarının saçtığı kıvılcımlar yerdeki kuru otları tutuşturdu.

Tutuşan otlar, Yeşilköy İtfaiyesi gelene kadar vatandaşlar tarafından söndürülerek bir olası bir felaketin önüne geçildi. Bu arada kopan yüksek gerilim hattı yerine yenisi konulana kadar bölge bir müddet elektriksiz kaldı. Kazanın ardından yolu bir müddet kontrol altında tutan polisin soruşturması sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75