Kazılıp, öylece bırakıldı

banner37

Yeni hat çekilmesi için Elektrik Kurumu tarafından kazılan ve daha sonra da Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamir edilmesi için ihaleye çıkılan Yedidalga köyünden Cengiz Topal Anıtı'na kadar olan yol hala tamir edilmedi

banner87
Kazılıp, öylece bırakıldı
banner90
banner8

Güren TİLKİ

Lefke İlçesi'ne bağlı Yedidalga köyünden Cengiz Topal Anıtı'na kadar olan 5 kilometrelik yol aylar önce Elektrik Kurumu tarafından yeni hat çekilmesi için kazıldı.

Kazılan yolun yapılması için Ulaştırma Bakanlığı tarafından ihaleye çıkıldı. Ancak üzerinden üç ay geçmesine rağmen hala yol yapılmadı.

Aylardır bozuk olan bu yol üzerinde birçok kaza olduğu bilinirken, kısa süre önce de yine aynı yol üzerinde meydana gelen kazada bir kişi yaşamını yitirdi.

Ancak buna rağmen bu yolu tamir etmek için hala tek bir çivi bile çakılmadı. Bu yolu kullanmak zorunda olan vatandaşlar yetkililere çağrı yaptı ve bir an önce bu yolun yapılmasını istedi.

"Madem yapmayacaktınız neden kazdınız"

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan bölge halkı, kazılıp, öylece bırakılan bu yolun trafik kazalarına davetiye çıkardığını söyledi ve bir an önce yapılması gerektiğini ifade etti.

Toz toprak nedeniyle evlerinin avlusuna çamaşırlarını seremez, kapı, pencere açamaz duruma geldiklerini kaydeden bölge halkı, "madem yapmayacaklardı, yolumuzu neden kazdılar" diyerek isyan etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75